«Дрони-дракони» та літаючі автомати: інноваційні рішення ЗСУ на фронті
Джерело: CNN
У повномасштабній війні проти росіян, Збройні сили України, схоже, задіяли для атак на ворожі позиції новий вид безпілотників. Мова про так звані “дрони-дракони”, які скидають суміш алюмінію з оксидом заліза. Такий склад спалахує при температурі близько 2200 градусів. Суміш швидко знищує рослинність, здатна пропалювати метал і завдає серйозних втрат росіянам.
Відео застосування таких безпілотників опублікувало Міноборони. На кадрах дрони, що низько летять, скидають потоки вогню — фактично розплавленого металу — на позиції російських військ, що ховаються у посадках. Це нагадує полум’я, що виривається з пащі дракона, через що безпілотники і отримали свою назву.
Це наші крила помсти, що несуть вогонь прямо з неба! Вони стають реальною загрозою для ворога, спалюючи його позиції з точністю, якої не може досягти жодна інша зброя, — мовиться у повідомленні 60-ї механізованої бригади.
Військовий аналітик і колишній офіцер британської армії Ніколас Драммонд назвав скидання термітної суміші за допомогою безпілотника “досить інноваційним рішенням”.
Це дуже неприємна штука… Але при такому використанні його ефект буде швидше психологічним, ніж фізичним, – додав він.
Також ЗСУ почали застосовувати проти російських військових літаючий автомат Калашникова. Таку зброю створила група українських інженерів Wild Hornets. АК-47 встановили на платформу з чотирма гвинтами та підняли у повітря, як безпілотник. У середині серпня такий комплекс вперше атакував позиції російських військ, розповів експерт Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке.
За його словами, літаючий автомат може керуватися із захищеної позиції за кілька кілометрів від оператора. Найскладніше в такій розробці — стабілізувати АК-47 під час стрільби, щоб дрон не відхилявся через віддачу. Рьопке додав, що поки що ефективність такої зброї незрозуміла, як і те, чи поставлять її на серійне виробництво.
Раніше міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що Україна нині виробляє безпілотники та ракети з дальністю польоту у 1,5 тисячі кілометрів.
27 серпня президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна провела успішні випробування першої балістичної ракети власного виробництва. Водночас деталей глава держави не надав.
За кілька днів до цього Зеленський повідомив про успішний запуск української далекобійної ракети “Паляниця”.
Зупинити атаки на наші міста можна ударами по носіях цього озброєння – російських літаках на військових аеродромах, – написав тоді президент.
- У МОУ повідомили. що з початку 2024 року “Агенція оборонних закупівель” закупила БпЛА та безпілотних літальних комплексів уже на 30 млрд грн.
- 1 серпня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що держава проведе першу закупівлю через Prozorro українських супертехнологічних FPV-дронів, котрі використовують машинний зір для донаведення на ціль.
- Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з віцепрезидентом Інституту миру США Вільямом Тейлором заявила, що в Україні збільшуватимуть локалізацію власного виробництва, зокрема в оборонній галузі.
Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.
Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.
9 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про необхідність зберегти формат “Рамштайн” для збройової допомоги Україні.
9 січня президент Володимир Зеленський провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на базі “Рамштайн” у Німеччині.
Станом на вечір 9 січня кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по Запоріжжю зросла до 122 осіб.