У Міноборони відзвітували про закупівлю дронів на 30 млрд
Джерело: пресслужба Міноборони
У МОУ повідомили. що з початку 2024 року “Агенція оборонних закупівель” закупила БпЛА та безпілотних літальних комплексів уже на 30 млрд грн.
Зауважується, що усього законтрактовано понад 350 тисяч дронів. Це як найбільш затребувані військовими FPV та “мавіки”, так і дороговартісні розвідувальні та ударні дрони літакового типу, що можуть працювати глибоко в тилу ворога.
Важливо відзначити, що 95% закуплених нами дронів – українського виробництва. Це свідчить про значні досягнення в розвитку національних оборонних технологій і підтверджує високу якість вітчизняної продукції, – зауважив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
Раніше стало відомо, що завдяки новим правилам закупівлі дронів у 2024 році, держава зекономила понад 3,3 млрд грн. НАБУ повідомило, що закупівлі БпЛА в межах Армії дронів стали однією з найефективніших сфер у першому півріччі 2024 року.
Своєю чергою, міністр оборони України Рустем Умєров під час британсько-української конференції з оборонної промисловості у Києві повідомив, що метою Міноборони на 2024 рік є локалізація виробництва озброєнь в Україні.
- 1 серпня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що держава проведе першу закупівлю через Prozorro українських супертехнологічних FPV-дронів, котрі використовують машинний зір для донаведення на ціль.
- У квітні стало відомо, що Україна та Латвія спільно нарощуватимуть виробництво безпілотників в межах “Коаліції дронів”.
- Міноборони Великої Британії та Латвії у межах коаліції дронів оголосили тендер для компаній, котрі постачатимуть Україні FPV-безпілотники.
- Глава Міноборони Нідерландів Кайса Оллонґрен, за підсумками дводенного візиту в Україну, оголосила про вкладення 60 млн євро у виробництво дронів для потреб української армії.
- Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з віцепрезидентом Інституту миру США Вільямом Тейлором заявила, що в Україні збільшуватимуть локалізацію власного виробництва, зокрема в оборонній галузі.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.
Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.