Україна зекономила понад 3,3 млрд грн на закупівлі дронів – Мінцифри
Джерело: Михайло Федоров/Telegram
Завдяки новим правилам закупівлі дронів у 2024 році, держава зекономила понад 3,3 млрд грн. НАБУ повідомило, що закупівлі БпЛА в межах Армії дронів стали однією з найефективніших сфер у першому півріччі 2024 року.
“Одразу після перших контрактів на безпілотники Армії дронів ми збудували жорстку систему контролю закупівель і залучили до цього НАБУ та САП. Держспецзвʼязку надає детективам доступ до CRM-системи, де є всі контракти по дронах. Вони бачать статус по всіх закупівлях: виробників, вартість та всі деталі по контракту. НАБУ вільно може аналізувати кожну закупівлю“, – прокоментував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Для встановлення справедливих цін створили supply chain, який досліджує ціноутворення разом із детективами та журналістами.
Завдяки цьому підходу держава заощадила понад 3,3 млрд грн: на 1,8 млрд грн отримали додатково 18 413 дронів, а 1,5 млрд грн повернуто державі.
- 1 серпня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що держава проведе першу закупівлю через Prozorro українських супертехнологічних FPV-дронів, котрі використовують машинний зір для донаведення на ціль.
- У квітні стало відомо, що Україна та Латвія спільно нарощуватимуть виробництво безпілотників в межах “Коаліції дронів”.
- Міноборони Великої Британії та Латвії у межах коаліції дронів оголосили тендер для компаній, котрі постачатимуть Україні FPV-безпілотники.
- Глава Міноборони Нідерландів Кайса Оллонґрен, за підсумками дводенного візиту в Україну, оголосила про вкладення 60 млн євро у виробництво дронів для потреб української армії.
- Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з віцепрезидентом Інституту миру США Вільямом Тейлором заявила, що в Україні збільшуватимуть локалізацію власного виробництва, зокрема в оборонній галузі.
- Міністр оборони України Рустем Умєров під час британсько-української конференції з оборонної промисловості у Києві повідомив, що метою Міноборони на 2024 рік є локалізація виробництва озброєнь в Україні.
- Україна та Франція працюють над створенням спільних підприємств і локалізацією виробництва. Країни продовжують вести продуктивний діалог щодо відновлення України, не чекаючи закінчення війни, зокрема щодо поглиблення співпраці між компаніями, страхування ризиків, допомоги у гуманітарному розмінуванні, підтримки експорту.
- Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні зазначив, що виробництво зброї та снарядів в Україні “демонструє позитивну динаміку”.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall найближчим часом розпочне зведення в Україні заводу з виробництва боєприпасів.
Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.
14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.
З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.
15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.