Дрони вразили на ЗАЕС обладнання спостереження та військову техніку – МАГАТЕ
Джерело: пресслужба Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ)
У неділю, 7 квітня, на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС та поблизу неї впали три безпілотники, які вразили обладнання для спостереження та зв’язку на даху реактора 6-го енергоблока та військовий автомобіль.
“Після отримання інформації від ЗАЕС (російської окупаційної адміністрації на Запорізькій АЕС – ред.) про атаки безпілотників, експерти МАГАТЕ, які знаходяться на майданчику, виїхали на три вражені локації. Вони підтвердили фізичний вплив вибухів безпілотників, у тому числі на одній з шести реакторних будівель станції, де, як виявилося, було уражено обладнання для спостереження та зв’язку. Коли вони перебували на даху реактора 6-го енергоблока, російські війська відкрили вогонь по тому, що виглядало як безпілотник, який наближався. Після цього пролунав вибух біля будівлі реактора”, – йдеться у повідомленні.
Як розповіли представники МАГАТЕ, команда спостерігала залишки безпілотників у цьому та двох інших місцях на станції.
“На одному з них, за межами лабораторії, вони побачили плями крові поруч з пошкодженим військовим транспортним засобом, що вказує на щонайменше одну жертву“, – йдеться у заяві.
Експерти агентства також поінформували, що протягом дня чули вибухи та стрілянину на місці події. Крім того, команда МАГАТЕ чула кілька вихідних пострілів з артилерії з місця поруч із ЗАЕС.
Фахівці МАГАТЕ не виявили “жодних структурних пошкоджень систем, конструкцій і компонентів, важливих для ядерної безпеки”.
При цьому вони зазначили, що спостерігали незначні поверхневі обгорання верхньої частини даху купола реактора на енергоблоці №6 і подряпини на бетонній плиті, що підтримує резервуари для зберігання первинної води для підживлення реактора.
“Хоча пошкодження на енергоблоці №6 не поставило під загрозу ядерну безпеку, це був серйозний інцидент, який потенційно міг підірвати цілісність системи захисної оболонки реактора”, – прокоментував генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.
Він засудив будь-які атаки на атомну електростанцію та закликав військових, які приймають рішення, “утриматися від будь-яких дій, що порушують основні принципи захисту ядерних об’єктів”.
- Українські енергетики підʼєднали Запорізьку АЕС до другої лінії живлення, яка була в ремонті через пошкодження внаслідок російського обстрілу.
Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.