Друге судно із зерном вийшло з українського порту тимчасовим коридором
Джерело: Олександр Кубраков у Facebook
Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що вже друге судно із зерном вийшло з українського порту тимчасовим коридором.
Відтак, судно AROYAT (прапор Палау) з 17,6 тисячі тонн української пшениці для Єгипту вийшло з порту “Чорноморськ”.
Це вже друге судно, яке скористалося тимчасовим коридором для цивільних суден на вхід до порту “Чорноморськ” з метою експорту агропродукції для країн Азії. Екіпаж судна – громадяни Єгипту, Туреччини, Азербайджану, Бельгії та Албанії.
До цього встановленим коридором пройшло судно RESILIENT AFRICA з трьома тисячами тонн пшениці для Азії.
Зазначимо, що світові ціни на пшеницю почали знижуватися одразу після того, як перше судно з зерном залишило один з українських чорноморських портів, уперше з моменту, коли Росія оголосила про вихід із “зернової угоди”.
- Вперше з моменту виходу Росії з “зернової угоди” з порту “Чорноморськ” вийшло вантажне судно із зерном. У серпні Україна оголошувала про створення “гуманітарного коридору” в Чорному морі для звільнення суден, які застрягли в портах після російського вторгнення.
- 21 вересня вантажне судно “Resilient Africa” прибуло до протоки Босфор у Туреччині. Це перше судно, завантажене зерном з України, яке зайшло в Чорне море та вийшло з нього за допомогою тимчасового коридору.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.