Друге судно із зерном вийшло з українського порту тимчасовим коридором
Джерело: Олександр Кубраков у Facebook
Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що вже друге судно із зерном вийшло з українського порту тимчасовим коридором.
Відтак, судно AROYAT (прапор Палау) з 17,6 тисячі тонн української пшениці для Єгипту вийшло з порту “Чорноморськ”.
Це вже друге судно, яке скористалося тимчасовим коридором для цивільних суден на вхід до порту “Чорноморськ” з метою експорту агропродукції для країн Азії. Екіпаж судна – громадяни Єгипту, Туреччини, Азербайджану, Бельгії та Албанії.
До цього встановленим коридором пройшло судно RESILIENT AFRICA з трьома тисячами тонн пшениці для Азії.
Зазначимо, що світові ціни на пшеницю почали знижуватися одразу після того, як перше судно з зерном залишило один з українських чорноморських портів, уперше з моменту, коли Росія оголосила про вихід із “зернової угоди”.
- Вперше з моменту виходу Росії з “зернової угоди” з порту “Чорноморськ” вийшло вантажне судно із зерном. У серпні Україна оголошувала про створення “гуманітарного коридору” в Чорному морі для звільнення суден, які застрягли в портах після російського вторгнення.
- 21 вересня вантажне судно “Resilient Africa” прибуло до протоки Босфор у Туреччині. Це перше судно, завантажене зерном з України, яке зайшло в Чорне море та вийшло з нього за допомогою тимчасового коридору.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.