Другий рік поспіль Дні європейського кіно в Туреччині відкрили показом українського фільму
Джерело: Держкіно
Дні європейського кіно в Туреччині, що стартували 15 квітня в Анкарі, другий рік поспіль відкрили показом українського фільму.
Цьогоріч відкрив захід показ української стрічки “Степне” режисерки Марини Вроди.
Стрічка “Степне” розповідає історію кількох днів з життя літнього чоловіка, який приїжджає в українське село Степне, щоб доглядати за мамою, яка помирає.
Зазначимо, що фільм “Степне” української режисерки Марини Вроди визнано найкращим на 35-му фестивалі фільмів країн Центральної та Східної Європи, що проходив 19-27 січня 2024 року в Трієсті (Італія).
Зокрема, стрічка “Степне” отримала приз глядацьких симпатій.
Нагадаємо, що у серпні минулого року кінострічка отримала приз за найкращу режисуру на міжнародному кінофестивалі в Локарно.
12 серпня у Локарно у Швейцарії відбулася церемонія нагородження переможців 76-го Міжнародного кінофестивалю, де український фільм “Степне” режисерки Марини Вроди отримав відзнаку за найкращу режисерську роботу.
У своїй промові режисерка фільму Марина Врода згадала кінематографістів, які зараз на фронті, та членів команди, що були вбиті під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
- Фільм “Назавжди-Назавжди” української режисерки Анни Бурячкової покажуть на 43-му Стамбульському міжнародному кінофестивалі в межах програми International Competition.
- У Сполучених Штатах Америки та Канаді відбудуться покази українського фільму за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна “Я, “Побєда” і Берлін”.
- У ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.
У сучасній війні культурний фронт стає не менш важливим за бойовий. Музика і мистецтво допомагають військовим переживати найскладніші моменти, відновлювати сили і зберігати людяність попри жахіття війни. Культурний десант – це мобільні творчі групи, які несуть цю підтримку прямо на передову, створюючи особливий простір відновлення і спротиву через мистецтво.
Верховний суд штату Вісконсин, де зараз більшість мають ліберальні судді, скасував закон 1849 року, що фактично забороняв аборти. Рішення ухвалили 4 голосами проти 3. Суд постановив, що старий закон був замінений новішими нормативними актами, які регулюють доступ до абортів, зокрема після того, як плід стає життєздатним поза утробою.
У середу, 3 липня, погоду в Україні формуватиме зона підвищеного тиску. Це означає, що хмар буде менше, сонця більше, а температура – вища, особливо у західних та південних регіонах.
3 липня відзначають Всесвітній день без поліетиленових пакетів. За церковним календарем сьогодні день пам’яті святого мученика Якинта.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.