Дуда відмовився від спільного фото з учасниками COP29 через Лукашенка

Джерело: Polsat News

Президент Польщі Анджей Дуда навмисно не з’явився на груповому фото з іншими лідерами під час кліматичного саміту в Баку. Глава держави не захотів фотографуватися з білоруським лідером Олександром Лукашенком.

Дуда відмовився від спільної фотографії з учасниками кліматичного саміту ООН в Баку, оскільки не хотів бути на одному знімку з президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

У вівторок у столиці Азербайджану розпочався кліматичний саміт COP29 під гаслом “Солідарність за зелений світ”. У конференції беруть участь лідери з усього світу. На захід також побував президент Анджей Дуда, котрий вирізнився серед учасників, відмовившись від спільної фотографії, оскільки не хотів бути на одному знімку з Лукашенком.

Це було свідоме рішення глави Польщі, символічне відмежування через участь Білорусі у війні РФ проти України.

Президент бойкотував цей момент через те, що там був присутній білоруський лідер Александр Лукашенко. Так було і минулого року. Це символічне відмежування, серед іншого, у зв’язку з участю Білорусі на українському фронті, – пояснили у виданні.

Дуда не бажав мати “сімейне фото” разом із Лукашенко. Як зауважив співрозмовник видання, президент Польщі вирішив, що не хоче мати “сімейне фото” з Олександром Лукашенком.

Довідка. Конференція Сторін (COP) — щорічна подія під егідою Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату (UNFCCC), яка збирає країни світу для формування глобальних відповідей на виклики кліматичних змін.

З моменту свого заснування у 1995 році, COP зібрала представників урядів, науковців, та громадських організацій для обговорення політики, спрямованої на зменшення викидів парникових газів та адаптацію до кліматичних змін.

Основна мета зустрічей — оцінити поточний стан клімату, визначити міжнародні стандарти та зобов’язання, а також сприяти їх виконанню. COP проводиться щороку в різних регіонах світу, що дозволяє забезпечити всесвітню участь та співпрацю.

Цьогоріч, COP29 відбувається в столиці Азербайджану Баку з 11 до 22 листопада. Назва цьогорічного СОР — “COP29: Empowering Climate Action through Ambition, Implementation, and Inclusivity” (COP29: Розширення можливостей кліматичних дій через амбіції, реалізацію та інклюзивність). Очікується, що захід відвідають від 80 до 100 тисяч людей з 190 країн світу. Всього на СОР29 у Баку очікується ухвалення близько 60 рішень.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.

Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.