Дуда заявив, що має право вимагати запросити Україну до НАТО
Джерело: PolskieRadio
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Дуда пояснив, що таке право пов’язане, зокрема, з погрозами проти Польщі з боку РФ. Він додав, що немає більшої гарантії безпеки, ніж членство України в НАТО.
Відповідаючи на запитання, чи був вступ України до НАТО темою його неформальних переговорів на Всесвітньому економічному форумі, Дуда зауважив, що він президент країни, котра прийняла мільйони біженців з України.
На нашій території все ще є загроза, і літаки постійно активують, коли російські ракети падають на українські міста, — пояснив він. — У зв’язку з цим, я вважаю, що як президент у такій унікальній, у певному сенсі привілейованій ситуації, що незалежно від обставин я маю право покласти на стіл вимогу надіслати Україні офіційне запрошення приєднатися до НАТО, — заявив Анджей Дуда.
Додамо, 15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
Ми говорили про ймовірність мирних переговорів… Я запевнив президента Зеленського, що завжди наполягаю на міжнародних майданчиках, щоб Україна була обов’язково представлена на таких переговорах, — зазначив Дуда.
Він додав, що переговори щодо суверенітету України та завершення війни не можуть проходити без участі Києва.
Глава Польщі повідомив, що також попросив Зеленського розглянути участь польського представника у цих переговорах. Він пояснив, що Польща — сусід України, котрий активно підтримує її, тому “інтереси в цьому питанні є спільними”.
Раніше Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру. Як і міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен, котра наголосила, що “членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії”.
Також Рютте заявив, що не враховуватиме позицію Кремля у питанні можливого вступу України до НАТО. Він наголосив, що альянсу не варто ставати залежними від Москви у цьому питанні.
- Міністерство закордонних справ України готується до візиту Кіта Келлога – спецпредставника Дональда Трампа з питань України та Росії.
- Спеціальний представник Дональда Трампа з питань України та Росії готовий зустрітися з представниками Москви, якщо отримає запрошення.
- Кіт Келлог відповів російському олігарху Константіну Малофєєву, який заявив, що Путін “пошле до біса” мирну пропозицію Трампа.
- Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.
7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.
7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.
Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.