Дуда заявив, що має право вимагати запросити Україну до НАТО

Джерело: PolskieRadio

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Дуда пояснив, що таке право пов’язане, зокрема, з погрозами проти Польщі з боку РФ. Він додав, що немає більшої гарантії безпеки, ніж членство України в НАТО.

Відповідаючи на запитання, чи був вступ України до НАТО темою його неформальних переговорів на Всесвітньому економічному форумі, Дуда зауважив, що він президент країни, котра прийняла мільйони біженців з України.

На нашій території все ще є загроза, і літаки постійно активують, коли російські ракети падають на українські міста, — пояснив він. — У зв’язку з цим, я вважаю, що як президент у такій унікальній, у певному сенсі привілейованій ситуації, що незалежно від обставин я маю право покласти на стіл вимогу надіслати Україні офіційне запрошення приєднатися до НАТО, — заявив Анджей Дуда.

Додамо, 15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.

Ми говорили про ймовірність мирних переговорів… Я запевнив президента Зеленського, що завжди наполягаю на міжнародних майданчиках, щоб Україна була обов’язково представлена на таких переговорах, — зазначив Дуда.

Він додав, що переговори щодо суверенітету України та завершення війни не можуть проходити без участі Києва.

Глава Польщі повідомив, що також попросив Зеленського розглянути участь польського представника у цих переговорах. Він пояснив, що Польща — сусід України, котрий активно підтримує її, тому “інтереси в цьому питанні є спільними”.

Раніше Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру. Як і міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен, котра наголосила, що “членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії”.

Також Рютте заявив, що не враховуватиме позицію Кремля у питанні можливого вступу України до НАТО. Він наголосив, що альянсу не варто ставати залежними від Москви у цьому питанні.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.