Дуда заявив, що має право вимагати запросити Україну до НАТО

Джерело: PolskieRadio

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Дуда пояснив, що таке право пов’язане, зокрема, з погрозами проти Польщі з боку РФ. Він додав, що немає більшої гарантії безпеки, ніж членство України в НАТО.

Відповідаючи на запитання, чи був вступ України до НАТО темою його неформальних переговорів на Всесвітньому економічному форумі, Дуда зауважив, що він президент країни, котра прийняла мільйони біженців з України.

На нашій території все ще є загроза, і літаки постійно активують, коли російські ракети падають на українські міста, — пояснив він. — У зв’язку з цим, я вважаю, що як президент у такій унікальній, у певному сенсі привілейованій ситуації, що незалежно від обставин я маю право покласти на стіл вимогу надіслати Україні офіційне запрошення приєднатися до НАТО, — заявив Анджей Дуда.

Додамо, 15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.

Ми говорили про ймовірність мирних переговорів… Я запевнив президента Зеленського, що завжди наполягаю на міжнародних майданчиках, щоб Україна була обов’язково представлена на таких переговорах, — зазначив Дуда.

Він додав, що переговори щодо суверенітету України та завершення війни не можуть проходити без участі Києва.

Глава Польщі повідомив, що також попросив Зеленського розглянути участь польського представника у цих переговорах. Він пояснив, що Польща — сусід України, котрий активно підтримує її, тому “інтереси в цьому питанні є спільними”.

Раніше Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру. Як і міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен, котра наголосила, що “членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії”.

Також Рютте заявив, що не враховуватиме позицію Кремля у питанні можливого вступу України до НАТО. Він наголосив, що альянсу не варто ставати залежними від Москви у цьому питанні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.