Два індійські танкери, які перевозять 94 тисяч тонн газу, успішно пройшли Ормузьку протоку
Джерело: The Guardian.
Уряд Індії офіційно підтвердив, що два танкери, які перевозять близько 94 тисяч метричних тонн зрідженого нафтового газу (LPG) для потреб Індії, успішно пройшли черех стратегічно важливу Ормузьку протоку.
За офіційними даними індійського профільного міністерства, судно BW Tyr має прибути до порту Мумбая вже 31 березня, а танкер BW Elm очікують у Нью-Мангалорі наступного дня, 1 квітня. Як зазначили у відомстві, це паливо є критично важливим для забезпечення домогосподарств країни газом для приготування їжі.
Варто зазначити, що попри те, що масштабна війна в регіоні призвела до майже повної зупинки торговельного судноплавства на цьому маршруті, Тегеран наразі робить винятки для певних перевізників. Нагадаємо, нещодавно представники іранської влади заявили, що “неворожі судна” можуть продовжувати рух цією артерією, якщо їхні дії будуть чітко скоординовані з місцевими офіційними органами.
Як зазначає Reuters, ці газовози стали останніми на сьогодні суднами під індійським прапором, яким вдалося безпечно вийти із зони ризику. Згідно з останніми моніторинговими даними сервісу LSEG, чотири індійські танкери з газом уже повністю завершили перетин протоки.
Водночас ще три індійські судна станом на п’ятницю перебували в західній частині водного шляху, готуючись до фінального етапу маневру під наглядом іранських служб.
- Прем’єр-міністр Таїланду Анутін Чарнвіракул заявив, що його країна досягла угоди з Іраном про безпечний прохід тайських суден через Ормузьку протоку.
- Загадковим “подарунком” від Тегерана, про який оголосив Дональд Трамп, став дозвіл на безпечне проходження кількох танкерів із паливом через стратегічно важливу Ормузьку протоку.
- Іран повідомив Раду Безпеки ООН та Міжнародну морську організацію (ММО), що дозволятиме прохід через Ормузьку протоку лише “неворожим” суднам і за умови попереднього узгодження з іранськими органами.
Майже 4 тисячі листів надійшли до палацу Фонтенбло у Франції в межах проєкту “Напишіть Марії-Антуанетті”, присвяченого останній королеві країни. Ініціативу запустили до 240-х роковин її останнього візиту до замку, який вважається однією з її улюблених резиденцій.
Впродовж 23 червня армія РФ обстрілювала Херсонщину ствольною та реактивною артилерією, а також БпЛА. Є загиблий та постраждалі.
Американська технологічна компанія Oracle за рік скоротила близько 21 тисячі працівників у різних країнах. Компанія пояснює реструктуризацію переорієнтацією бізнесу на хмарні сервіси та штучний інтелект.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Турецька влада затримала 209 осіб під час антитерористичних операцій. Це сталось через день після того, як Анкара запровадила обмеження на публічні зібрання напередодні саміту НАТО 7-8 липня.