Два китайські танкери з 4 млн барелів нафти пройшли через Ормузьку протоку

Джерело: Reuters

Два китайські супертанкери з 4 млн барелів сирої нафти вийшли з Ормузької протоки через понад два місяці очікування у Перській затоці.

Про це свідчать дані судноплавства LSEG та Kpler.

Ці судна входять до числа кількох супертанкерів, які перевозять іракську нафту, яким цього місяця вдалось покинути Перську затоку за транзитним маршрутом, який Іран розпорядився використовувати для суден.

Згідно з даними, 27 лютого надвеликий танкер для перевезення сирої нафти “Юань Гуй Ян” під китайським прапором завантажив 2 млн барелів іракської нафти “Басра” за день до початку американо-ізраїльської війни проти Ірану.

Судно, зафрахтоване компанією Unipec, повинне прибути до порту Шуйдун 4 червня для розвантаження судна.

Друге судне, Ocean Lily під прапором Гонконгу, завантажило по мільйону барелів катарської нафти “al-Shaheen” та іракської нафти “Басра” у період з кінця лютого по початок березня.

Очікується, що судно, яке належить китайській компанії Sinochem, прибуде до порту Цюаньчжоу 5 червня для розвантаження судна.

Під час обміну 5 червня з російського полону повернули залізничника Донецької залізниці Євгена Реброва.

У Лос-Анджелесі вбили 81-річного актора Джеймса Генді, відомого за ролями у фільмах “Топ Ґан: Меверік” та “Джуманджі”.

У п’ятницю, 5 червня, російські окупанти атакували автозаправний комплекс (АЗК) мережі OKKO в селі Посад-Покровське Херсонської області.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо планує обговорити з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн питання фінансової компенсації за обладнання, передане Україні.

У Солом’янському районі Києва внаслідок ДТП загинули двоє поліціянтів – Дмитро Бондарчук та Денис Будченко. На момент аварії обоє були при виконанні службових обов’язків.