Два російські стратегічні бомбардувальники пролетіли поблизу Аляски

Джерело: Reuters

7 лютого РФ повідомила, що два її стратегічні бомбардувальники пролетіли над водами поблизу американського штату Аляска. Водночас у Росії наголосили, що літаки залишались у міжнародному повітряному просторі.

Російські Ту-95 летіли близько 9 годин у супроводі винищувачів СУ-30СМ. Вони пролетіли над Беринговим і Чукотським морями, повідомили в Міноборони Росії.

“Політ здійснювався відповідно до міжнародних правил використання повітряного простору”, – заявив командувач російської дальньої авіації генерал-лейтенант Сергій Кобилаш.

Командування аерокосмічної оборони Північної Америки (NORAD) повідомило, що виявило чотири російські військові літаки, які діяли в зоні розпізнавання протиповітряної оборони Аляски.

“Російський літак залишався в міжнародному повітряному просторі і не заходив у суверенний повітряний простір Америки чи Канади”, – мовиться у заяві NORAD.

  • У середу, 31 січня, біля узбережжя Південної Кореї розбився винищувач F-16 ВПС Сполучених Штатів після аварійної ситуації під час польоту.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

25 лютого в Україні відзначають 153 роки від дня народження письменниці Лесі Українки.