Дві фінські компанії підозрюються в продажі до Росії 3500 безпілотників 

Джерело: Barron’s

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро – в порушення санкцій ЄС.

“Всього підозрюваних у скоєнні злочину шестеро, одного з яких затримано з вересня”, – йдеться в повідомленні митниці.

Зазначають, що в результаті дій зловмисників майже 3500 безпілотників потрапили в Росію.

Підозрюють, що продукцію було схвалено для експорту в іншу країну, але зрештою вона потрапила до Росії.

У митному відомстві заявили, що “одна особа відповідає за обидві компанії, які розслідуються”.

За даними фінської митниці, одна з компаній контролювала закупівлі санкційних продуктів, а інша відправляла товари до Росії.

“Наше попереднє розслідування вказує на те, що діяльність велася в Росії”, – сказав у заяві директор відділу правоохоронних органів митниці Ханну Сінкконен.

Справа стосується правопорушень і експорту військової техніки і її передадуть до прокуратури в грудні.

У Росії, очевидно, почали розробляти стратегію впливу на майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.

Український банк пуповинної крові Hemafund уклав угоду з ізраїльською компанією Pluri щодо закупівлі 12 000 доз препарату PLX-R18 для лікування гострої променевої хвороби.

13 квітня у Вербну неділю російська армія вдарила “Іскандерами” по центральній частині Сум. Тоді стало відомо про загибель 36 осіб, серед котрих згодом ідентифікували жительку міста Олену Бондаренко, яка потрапила в епіцентр російського обстрілу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко спорядив три комплекси протидії технічним розвідкам “Ай-Петрі СВ” військовим, котрі нині виконують бойові задачі на різних напрямках фронту.

У середу, 23 квітня, США, Україна, Велика Британія та Франція проведуть переговори у Лондоні. Зустріч анонсував президент Володимир Зеленський після розмови з главою британського уряду Кіром Стармером.