Дві фінські компанії підозрюються в продажі до Росії 3500 безпілотників 

Джерело: Barron’s

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро – в порушення санкцій ЄС.

“Всього підозрюваних у скоєнні злочину шестеро, одного з яких затримано з вересня”, – йдеться в повідомленні митниці.

Зазначають, що в результаті дій зловмисників майже 3500 безпілотників потрапили в Росію.

Підозрюють, що продукцію було схвалено для експорту в іншу країну, але зрештою вона потрапила до Росії.

У митному відомстві заявили, що “одна особа відповідає за обидві компанії, які розслідуються”.

За даними фінської митниці, одна з компаній контролювала закупівлі санкційних продуктів, а інша відправляла товари до Росії.

“Наше попереднє розслідування вказує на те, що діяльність велася в Росії”, – сказав у заяві директор відділу правоохоронних органів митниці Ханну Сінкконен.

Справа стосується правопорушень і експорту військової техніки і її передадуть до прокуратури в грудні.

Спікери 23 парламентів та очільниця Європарламенту у спільному листі звернулись до спікера Палати представників США Майка Джонсона із закликом винести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт, що передбачає понад $60 млрд на допомогу Україні.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.