Двох учасників нападу на Crocus City Hall вбито, – BBC

Джерело: російська служба BBC News

Джерело BBC, знайоме з пошуком нападників на ТЦ Crocus City Hall в Підмосков’ї, стверджує, що як мінімум двох причетних до стрілянини вбито. 

Одного вбили у самому залі для глядачів, а другого — у Брянській області, де силовики зупинили автомобіль “Рено” білого кольору.

У розпорядженні BBC є копія паспорта вбитого у Брянській області, це 30-річний громадянин Таджикистану. 

Видання повідомило, що також має копію документа Шамсідіна Фарідуні, відеозапис допиту якого сьогодні розповсюдили російські силовики і затриманий під час операції в Брянській області.

Що трапилось?

Увечері 22 березня, в Підмосков’ї озброєні люди влаштували стрілянину в ТЦ Crocus City Hall.

В цей час там розпочинався концерт гурту “Пікнік”. За словами очевидця, невідомі влаштували стрілянину у холі та у самій залі перед початком концерту. Нападники також застосували вибухівку, спричинивши масову пожежу. Пізніше росЗМІ повідомили про другий вибух в ТЦ Crocus City Hall.

Згодом стало відомо, що терористична організація “Ісламська держава” взяла на себе відповідальність за стрілянину в московському ТЦ Crocus City Hall. Цю інформацію підтвердили у США.

Також за даними росЗМІ, спецслужби РФ підтвердили, що США попередили їх про теракт.

Згодом ФСБ РФ повідомило про затримання у Брянській області 11 осіб, з яких 4 – ті, хто 22 березня вчинив стрілянину у ТЦ Crocus City Hall у Підмосков’ї. Затримані нібито тікали у бік українського кордону.

За останніми даними, кількість загиблих внаслідок стрілянини зросла до 133 осіб.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.

Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.

На засіданні 4 квітня уряд Норвегії затвердив збільшення допомоги Україні у 2025 році до 85 мільярдів крон ($7,8 млрд).

Колишньому розвіднику Роману Червінському продовжили запобіжний захід, однак частково пом’якшили його: чоловікові дозволили зняти електронний браслет, а також повернули закордонний паспорт.