Двоє харків’ян показували нацистський жест на меморіалі жертвам Голокосту

Джерело: поліція Харківської області

У Харкові 19-річний чоловік та 16-річний юнак продемонстрували нацистський жест у Дробицькому Яру — місці, де під час Другої світової війни відбувалися масові розстріли євреїв. Правоохоронці вже встановили їхні особи.

Повідомляється, що було виявлено допис, на якому двоє осіб використали нацистську символіку на меморіалі в Дробицькому Яру. Публікація була публічно поширена 23 квітня.

В ході оперативно-розшукових заходів правоохоронці з’ясували, що до злочину причетні двоє жителів Харкова віком 19 та 16 років.

Під час опитування вони заявили, що світлини, на яких вони показували нацистські жести, вони зробили заради розваги.

За цим фактом слідчі відділення поліції № 1 Харківського РУП № 2 розпочали досудове розслідування за ч. 1 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає до п’яти років позбавлення волі, з конфіскацією майна або без такої. Досудове розслідування триває.

Міський голова Харкова Ігор Терехов висловив обурення через цей інцидент, підкресливши, що Дробицький Яр — це “рана Харкова”.

“Дробицький Яр — це не просто місце. Це рана Харкова. Це тиша, яка кричить про біль тисяч невинних життів”, – написав Терехов.

Міський голова додав, що такий вчинок є свідомим актом наруги над пам’яттю.

“Звертаюся до правоохоронців — знайдіть їх. Швидко. Публічно. І зробіть усе, щоб ці малолітні нацисти понесли покарання, гідне їх вчинку. Ми живемо не століття тому. Ми — у 2025 році, у місті, яке воює за свободу. За гідність. За право бути людьми. І будь-яка тінь свастики — у Харкові буде розтоптана”, – написав Терехов.

  • В Австралії посилили покарання за використання символів чи вчинення злочинів на ґрунті ненависті. Тепер це каратиметься обов’язковим тюремним ув’язненням на термін від одного до шести років.
  • Репер Ye (Каньє Вест) назвав себе нацистом, а також згадав Ілона Маска, який на інавгурації президента США зробив жест, схожий на нацистське привітання.

24 квітня Верховна представниця Євросоюзу з питань безпеки і зовнішньої політики Кая Каллас зреагувала на масований ракетний удар по Києву у ніч на 24 квітня, розкритикувавши заяви Кремля щодо миру.

Сьогодні, 24 квітня, виповнюється 46 років від дня зникнення українського композитора та виконавця Володимира Івасюка.

Ілюстратор з Малайзії Лім Хенг Сві у своїх роботах поєднує мінімалізм, пейзажі та зображення котів.

Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен оголосила про розширення права жінок на аборти.

24 квітня Головне управління розвідки Міноборони поінформувало, що на аеродромі “Ростов-на-Дону центральний” згорів багатоцільовий винищувач Су-30СМ. Вартість літака оцінюється у 50 мільйонів доларів.