Джекі Чан святкує 70-й День народження: акторська кар‘єра та цікаві факти

Джерело: Букви

Сьогодні, 7 квітня, американський та гонконзький актор Джекі Чан святкує своє 70-річчя.

Чан Конг-сан (справжнє ім’я актора) народився 1954 року в Гонконзі, в родині Чарльза і Чи-Лі Чанів, які бігли в Гонконг від громадянської війни в Китаї.

Навчався Чан в початковій школі в Гонконзі, а в 1960 році сім’я переїхала в Канберру, Австралія. Там батько отримав роботу шеф-кухаря в американському посольстві. Він відправив сина вчитися в Пекінську оперну школу. Протягом наступного десятиліття хлопчик старанно вивчав науки, демонстрував великі успіхи в акробатиці і бойових мистецтвах.

Чан почав свою кар’єру, з’являючись в невеликих ролях у віці 5 років. У віці 8 років він з’явився у фільмі “Big and Little Wong Tin Bar”. У віці 17 років він працював каскадером у фільмах Брюса Лі “Fist of Fury” і “Enter the Dragon”. У той час він бере собі псевдонім Чан Юн Лунг.

Першу головну роль Чан отримав у 1973 році, знявшись у фільмі “Little Tiger of Canton”, який показали в Гонконзі.

У 1976 році Чан на деякий час приїхав до батьків в Канберру, відвідував лекції в коледжі Діксона. Також він працював на будівництві, де отримав прізвисько Маленький Джек. Поступово воно трансформувалася в Джекі, а потім було вирішено взяти сценічний псевдонім Джекі Чан.

Перший великий прорив Чана – фільм “Snake in the Eagle’s Shadow” 1978 року. Він виявився дуже популярним в Гонконзі, глядачі якого раніше не мали справу з жанром “комедійного кунг-фу”. Успіх був закріплений картиною “П’яний майстер”.

Фото з відкритих джерел

Віллі Чан став персональним менеджером Джекі, його близьким другом, і залишається таким протягом більше 30 років. Він зіграв важливу роль в розвитку міжнародної кар’єри Чана, починаючи з фільму “Battle Creek Brawl” 1980 року. Це була перша голлівудська робота Чана, з якої почався його кар’єра в США.

У 1982 році Джекі Чан одружився на тайванської актрисі Лінь Фен Цзяо. У тому ж році у них народився син, Джейсі Чан.

Фото з відкритих джерел

Приблизно тоді ж Чан почав професійно записувати пісні. В цілому він випустив 20 альбомів.

Після комерційного провалу “Protector” в 1985 році Чан тимчасово відмовився від своїх спроб прорватися на американський ринок і повернувся до роботи в Гонконзі.

У 1988 році Чан створив благодійний фонд Jackie Chan Charitable Foundation, який займається підтримкою молодих людей в Гонконзі. Зараз Фонд займається медичною допомогою, підтримкою постраждалих від стихійних лих, програмами розвитку молоді.

Успіх прийшов у 1995 році з фільмом “Розбирання в Бронксі”, який став культовим у Сполучених Штатах. У 1998 році Чан знявся з Крісом Такером в комедійному бойовику “Година пік”. Тоді ж була випущена автобіографія “I Am Jackie Chan”.

Фото з відкритих джерел

У 2000 році Джекі почав працювати на телебаченні. Він з’явився у мультсеріалі “Пригоди Джекі Чана”, який виходив в ефір до 2005 року.

У 2005 році Чан створив dragon’s Heart Foundation, – свою другу благодійну організацію. Вона займається допомогою дітям і літнім людям у віддалених районах Китаю.

До кінця 2000-х років Джекі Чан знявся ще в низці успішних картин: “Нова поліцейська історія”, “Міф”, “Rob-B-Hood”, “Час пік 3”, “Карате кід”, “Shinjuku Incident”, “Little Big Soldier”.

У 2009 році Чан отримав почесний докторський ступінь від Університету Камбоджі.

У вересні 2011 року Джекі відзначав ювілей: “1911” став сотим фільмом. У цій картині Чан зіграв головну роль, був виконавчим продюсером і режисером. Це його перша режисерська робота за більш ніж десять років, з часів “Хто я?” 1998 року.

Фото з відкритих джерел

У 2012 році під час виступу на Каннському кінофестивалі Чан заявив, що більше не хоче зніматися в бойовиках, оскільки занадто старий для цього жанру. Пізніше Джекі уточнив, що все ж збирається повністю відмовлятися від зйомок, але буде більш уважно ставитися до трюків і турботи про своє тіло.

Цікаві факти про Джекі Чана

1. Мати Джекі Чана виношувала його 12 місяців і його вага при народженні становила майже 5,5 кілограм.

2. У Джекі Чана є свої правила для зйомок у фільмах:

  • він повинен грати героїв, які стали такими випадково при непередбачених обставинах;
  • у фільмі має бути хтось, хто потребує його захисту, наприклад, жінка, дитина або літня людина;
  • він повинен бути вертким, швидким і смішним у всіх фільмах.

3. Джекі Чан працює тільки зі своєю командою каскадерів, з якими займається особисто і яким він довіряє.

4. Джекі Чан боїться уколів і голок. Був навіть випадок, коли він поранив око і його головна умова була, щоб під час операцій не використовувалися голки. У підсумку операцію робили з допомогою електрики.

5. Жодна страхова компанія не бере на себе ризик застрахувати життя Джекі Чана.

6. Джекі пишається, що в його фільмах немає насильства, еротичних сцен, практично немає лайки і крові.

7. Джекі Чан спить не більше 5 годин в день.

8. Джекі Чан – єдиний азіат, якого виліпили для музею воскових фігур мадам Тюссо.

9. Джекі чан усиновив 10 сиріт і під його опікою перебувають більше 50 китайських дітей за кордоном.

10. Джекі Чан не любить дублерів і завжди всі трюки виконує сам. Один з трюків навіть потрапив до Книги рекордів Гіннеса. На зйомках фільму “Лорд Дракон” Джекі повинен був потрапити маленьким м’ячиком в маленьку ціль з відстані 6 метрів. На цю 2-3 секундну сцену пішло 2 дні зйомок і більш 1500 дублів.

11. Найкращим своїм фільмом Джекі вважає “Поліцейську історію”, а найгіршим “Вбивцю-Метеора”.

26 жовтня відзначають День інтерсекс-людей, День змін на краще та Міжнародний день запобігання опікам. Церква сьогодні вшановує великомученика Димитрія Мироточця.

За даними синоптиків у суботу, 26 жовтня, в Україні тепло та без опадів.

Протягом дня, 25 жовтня, армія РФ здійснила 74 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 153 вибухи. 

За словами людей, знайомих із ситуацією, російський завод Arctic LNG 2 припинив зрідження природного газу через посилення санкцій, які обмежують його можливості доставляти та продавати вантажі.

Російські війська завдали ракетного удару по Дніпру, внаслідок чого є постраждалі.