Екоактивісти залили Стоунгендж помаранчевою фарбою

Джерело: Daily Mail

Активісти британської кліматичної компанії “Just Stop Oil”, яка закликає відмовитися від викопних ресурсів, у межах своєї останньої акції протесту залили Стоунгендж помаранчевою фарбою.

За даними видання, Стоунгендж спаплюжили 21-річна Ніам Лінч, студентка з Оксфорда, і 73-річний Раджан Найду з Бірмінгема. Їх заарештували за підозрою в завдаванні шкоди історичній пам’ятці.

Як зазначається, кілька монолітів, що належать до періоду пізнього неоліту, були розмальовані за день до святкування літнього сонцестояння в Стоунгенджі, який вважається серцем об’єкта Всесвітньої спадщини.

Прем’єр-міністр Ріші Сунак назвав напад “ганебним актом вандалізму щодо однієї з найстаріших і найважливіших пам’яток Великої Британії та всього світу”.

Компанія English Heritage, яка опікується культурною спадщиною Великої Британії, поінформувала, що експерти оцінюють “ступінь шкоди”.

Самі активісти заявили, що фарба на основі кукурудзяного борошна змиється дощем і шкоди Стоунгенджу не завдано.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

У Луцьку двоє дітей випали з вікна будинку. Інцидент стався в одному зі спальних районів міста, коли 5-річна дівчинка та 3-річний хлопчик випали з вікна другого поверху.

Двом посадовцям КП “Київський метрополітен” повідомлено підозру у службовій недбалості через підтоплення тунелів між станціями “Деміївська” та “Либідська” взимку.

Результати масштабного дослідження, у межах якого проаналізували стан здоров’я 4,1 мільйона учасників, свідчать, що надмірна вага може стати причиною понад 30 типів онкологічних захворювань.

Двоє інформаторів ФСБ, які діяли на Одещині, отримали 8 років ув’язнення. Вони розвідували місця базування пунктів управління Сил оборони та штаби командування ЗСУ на півдні. Зловмисників затримали “на гарячому” у квітні під час спецоперації.