Екскандидату в президенти Тайваню оголосили про підозру в корупції
Джерело: BBC
Колишній міський голова Тайбея та ексучасник в президенти Тайваню Ко Вень Чже отримав офіційні звинувачення у корупції. Він, за даними слідства, під час перебування на посаді мера нібито отримав хабар розміром пів мільйона доларів у межах угоди з нерухомістю. Ще його звинувачують у неправдивій звітності про фінансування своєї президентської кампанії.
Прокурори наполягають на покаранні у вигляді 28,5 років позбавлення волі. Разом із Ко обвинувачення висунуті ще 10 особам, зокрема членам Народної партії Тайваню, якій він керує. Декільком із них закидають незаконне привласнення пожертв на політичні цілі.
Ко заарештували у вересні цього року та перебував під вартою. Він заперечує усі звинувачення.
У січні цього року, коли тривали вибори, Ко Вень Чже набрав понад 25% голосів. Він поступився кандидату від Демократичної прогресивної партії Лай Чін-те, який отримав 40%.
Ко став відомим у політиці як незалежний кандидат. Він здобув посаду мера Тайбея у 2014 році після підтримки протестного руху “соняшників”. Його риторика та політична стратегія привертали увагу виборців, які шукали альтернативу двом основним партіям.
Після повторного обрання мером у 2018 році Ко змінив курс, зосередившись на розширенні відносин Тайбея з материковим Китаєм, що викликало неоднозначну реакцію громадськості.
Звинувачення проти Ко викликали протести його прихильників, які звинувачують керівну Демократичну прогресивну партію у політичному переслідуванні опонентів.
Політична кар’єра Ко, який обіцяв знову балотуватися на пост президента у 2028 році, тепер під загрозою через хвилю судових справ, які торкнулися його партії.
- Президент США Джо Байден погодився надати Тайваню оборонну підтримку на суму 571,3 мільйона доларів. Також Державний департамент схвалив потенційний продаж військового обладнання на 265 мільйонів доларів.
- Тайвань зупинив постачання верстатів до Росії після посилення правил експортного контролю.
- Тайвань міг передати Україні надлишки своїх зенітних ракетних комплексів (ЗРК) Hawk, засвідчив колишній старший директор з питань Тайваню у Міноборони США Тоні Ху.
- Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проєктами (CPMA). Він стосувався надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.
Триває 1085-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 853 тисячі осіб.
12 лютого відзначають Міжнародний День Дарвіна, Міжнародний день проти використання дітей-солдатів та День сексуального і репродуктивного здоров’я. Християни сьогодні вшановують святого Мелетія, архієпископа Антіохійського.
За даними синоптиків у середу, 12 лютого, в Україні триватиме суха і прохолодна погода.
Під ранок 12 лютого російські окупанти завдали ракетного удару по Києву. Не обійшлось без жертв та постраждалих, у різних районах столиці руйнування.
Терористичний рух ХАМАС відкинув ультиматум президента США Дональда Трампа щодо звільнення усіх ізраїльських заручників до опівдня 15 лютого. Представник ХАМАСу Самі Абу Зухрі заявив, що єдиним шляхом забезпечення звільнення заручників є дотримання угоди про припинення вогню, укладеної з Ізраїлем у січні.