Екскерівника столичної філії «Приватбанку» підозрюють у заволодінні майже 6 млрд грн
Джерело: Служба безпеки України
За матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки, колишньому керівнику столичної філії “Приватбанку” пред’явлено підозру у вчиненні злочинів.
За даними слідства, він був членом організованої групи, яку в період з 2013 по 2014 роки створив Ігор Коломойський зі співробітників банку з метою незаконного заволодіння 5,8 млрд гривень.
Відомо, що члени цієї групи дозволяли Коломойському систематично вносити фіктивні “внески готівки у касу банку”, хоча фактично банк не отримував жодних внесків.
За версією слідства, такий “сценарій” дозволив фігуранту одержати 5,8 мільярда гривень, що на той час становило понад 700 мільйонів доларів США.
Надалі ці “внески” були зачислені на особистий рахунок Коломойського і стали реальними безготівковими коштами.
З метою легалізації цих активів, Коломойський використовував їх у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, він надавав їх як позики та сплачував ними кредити своїх підприємств, виводив їх за кордон, обмінював на готівку і знімав у відділеннях банку.
Наразі колишньому керівнику столичної філії ПАТ “Приватбанк” обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Попереднє розслідування триває.
Здійснюються комплексні заходи для встановлення всіх обставин незаконної діяльності та притягнення винних до відповідальності.
- Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генерального прокурора викрили нові факти злочинної діяльності власника великої фінансово-промислової групи Ігоря Коломойського й повідомили йому про нову підозру.
- Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки повідомили про підозру за двома статтями олігарху Ігорю Коломойському.
- Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) наклали арешт на активи колишнього бенефіціара АТ “КБ “Приватбанк” Ігоря Коломойського, а саме 307 юридичних осіб, в тому числі акціонерних товариств, розрахунковою вартістю понад 3 млрд грн, а також на майже 1 тис. об’єктів нерухомого майна та понад 1,6 тис. транспортних засобів та суден.
- В Офісі президента заявили, що заарештований бізнесмен Ігор Коломойський має громадянство Кіпру та Ізраїлю. Водночас на зачитанні оголошення ухвали суду стосовно запобіжного заходу суддя назвав підприємця “громадянином України”.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.