Екскомандувач армією США в Європі розкритикував коментарі щодо «повільного контрнаступу»
Джерело: ERR.ee
Колишній командувач армією США в Європі, американський генерал у відставці Бен Годжес заявив, що США ніколи б не відправили своїх військових у наступ, не досягши повної переваги в повітрі, і не забезпечивши велику кількість інженерного обладнання.
Уряд США постійно наголошував, що підтримуватиме Україну до перемоги. Однак, для України перемога означає повернення всієї території у міжнародно визнаних кордонах, притягнення воєнних злочинців до відповідальності та отримання репарацій. Водночас США поки що відмовляються остаточно окреслити, що це може означати з їхньої точки зору.
За словами Бена Годжеса, у Міноборони США є посадовці, які критикували “занадто повільний” контрнаступ ЗСУ.
Я пишаюся тим озброєнням, яке вже споряли США, одначе, цього достатньо лише для того, щоб утримати Україну у боротьбі, — пояснив генерал.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що українські війська “поступово завойовують позиції” у контрнаступі проти армії РФ.
- За словами Кірбі, у найближчі півтора-два місяці погодні умови не впливатимуть на контрнаступальні дії української армії.
- В Інституті вивчення війни припускають, що контрнаступ ЗСУ у Запорізькій області призвів до деградації відносно елітних підрозділів повітряно-десантних військ РФ.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.