Екскомандувач армією США в Європі розкритикував коментарі щодо «повільного контрнаступу»

Джерело: ERR.ee

Колишній командувач армією США в Європі, американський генерал у відставці Бен Годжес заявив, що США ніколи б не відправили своїх військових у наступ, не досягши повної переваги в повітрі, і не забезпечивши велику кількість інженерного обладнання.

Уряд США постійно наголошував, що підтримуватиме Україну до перемоги. Однак, для України перемога означає повернення всієї території у міжнародно визнаних кордонах, притягнення воєнних злочинців до відповідальності та отримання репарацій. Водночас США поки що відмовляються остаточно окреслити, що це може означати з їхньої точки зору.

За словами Бена Годжеса, у Міноборони США є посадовці, які критикували “занадто повільний” контрнаступ ЗСУ.

Я пишаюся тим озброєнням, яке вже споряли США, одначе, цього достатньо лише для того, щоб утримати Україну у боротьбі, — пояснив генерал.

  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що українські війська “поступово завойовують позиції” у контрнаступі проти армії РФ.
  • За словами Кірбі, у найближчі півтора-два місяці погодні умови не впливатимуть на контрнаступальні дії української армії.
  • В Інституті вивчення війни припускають, що контрнаступ ЗСУ у Запорізькій області призвів до деградації відносно елітних підрозділів повітряно-десантних військ РФ.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.