Генсек НАТО заявив, що українські війська «поступово завойовують позиції» у контрнаступі

Джерело: CNN

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив у четвер, 28 вересня, що українські війська “поступово завойовують позиції” у контрнаступі проти армії РФ.

“Сьогодні ваші [українські] сили просуваються вперед, ведуть жорсті бої, але вони поступово завойовують позиції. Кожен метр, який здобувають українські сили, – це метр, який втрачає Росія”, – сказав Столтенберг.

Він прибув до Києва з неоголошеним візитом, зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським і вони провели спільну пресконференцію.

Столтенберг сказав, що українці борються за свої сім’ї, свободу та майбутнє, а “Москва бореться за імперські омани”.

“Україна має потужну підтримку з боку 31 союзника по НАТО та багатьох партнерів. Загалом понад 50 країн підтримують і постачають вас через контактну групу з питань оборони України, а понад 140 країн виступили за ваш суверенітет в ООН. Тим часом Росія втрачає вплив на світовій арені, відрізана від міжнародних ринків”, – продовжив він. 

Столтенберг сказав, що НАТО має рамкові контракти на “ключові боєприпаси” для України на суму 2,4 мільярда євро.

“Це охоплює такі можливості, як 155-міліметрові артилерійські та танкові керовані ракети та боєприпаси для основних бойових танків. Чим сильнішою ставала Україна, тим ближче ми наближалися до припинення російської агресії, Росія могла б скласти зброю і закінчити війну сьогодні”, – сказав Столтенберг.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.

Триває сімсот вісімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби зафіксовано 65 бойових зіткнень.

21 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав схвалення Конгресом США законопроєкту про надання військової допомоги Україні на понад 61 млрд доларів.