Українці змогли прорвати лінії оборони РФ і рухаються вперед, — генсек НАТО

Джерело: Reuters

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 7 вересня заявив, що Україна досягає прогресу в контрнаступі.

“Українці поступово завойовують позиції… Вони змогли прорвати лінії оборони російських військ і рухаються вперед”, – сказав Столтенберг законодавцям під час виступу в Європейському парламенті.

Він зауважив, що й слід було очікувати, що наступ буде просуватися повільно.

“Ніхто ніколи не казав, що це буде легко. Навряд чи колись в історії ми бачили більше мін на полі бою, ніж ми бачимо в Україні сьогодні. Тому було очевидно, що це буде надзвичайно важко”, – зазначив генсек НАТО.

Минулого тижня українські офіційні особи заявили, що ЗСУ вдалося прорвати першу лінію оборони Росії.

“Вони прогресують. Можливо, не настільки, як ми сподівалися, але вони поступово завойовують позиції. Деякі сотні метрів на день, тобто коли українці здобувають позиції, росіяни втрачають”, – сказав Столтенберг.

Вихваляючи українські війська за їхні досягнення на полі бою, він додав, що “відправна точка полягає в тому, що раніше російська армія була другою за силою в світі. А зараз російська армія є другою за силою в Україні”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.