Мета – дійти до Азовського моря: ЗСУ почали посилений наступ на Запорізькому напрямку

Джерело: The Washington Post

Українські військові почали новий етап контрнаступу, просунувшись на південь від Оріхова у Запорізькій області. Мета українських захисників – дійти до Азовського моря. перерізавши росіянам сухопутний коридор до окупованого Криму.

Напередодні офіційні особи повідомили про нові досягнення ЗСУ на Запорізькому напрямку.

Мета ЗСУ – вийти до Азовського моря, що перекриє сухопутний міст РФ до окупованого Криму, який є ключовим каналом для переміщення російських військ, обладнання та постачання в Україну.

Українські війська залишаються далеко від моря, яке знаходиться приблизно в 100 км на південь від Оріхова, за словами українського посадовця, знайомого з цим питанням, який говорив на умовах анонімності.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що українські війська “поступово просуваються” в напрямку приморських міст Мелітополь і Бердянськ, але не повідомила, наскільки вони просунулися.

Російські та українські офіційні особи визнали інтенсивні бої навколо міста Роботине, але надали різні свідчення. У Міністерстві оборони Росії заявили, що українська атака на контрольовану Росією територію була відбита. У відомстві заявили, що знищили 20 українських танків і 10 БТРів і вбили 100 українських військових.

Водночас український посадовець сказав, що ЗСУ зазнали деяких втрат, але заперечив, що залпи російської артилерії змусили їх відступити.

Російський провоєнний Telegram-канал “Записки ветерана” повідомив про невеликі втрати ЗСУ, зокрема “кілька одиниць знищеної техніки та понад десяток полонених”.

У Міноборони України заявили, що в межах “наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках” притупили російські атаки на кількох ділянках фронту протяжністю понад 950 км і досягли певних успіхів у відвоюванні окупованих територій у Запорізькій області.

В Україні також заявили, що його наступаючі сили “закріпилися на досягнутих рубежах і завдають вогневого ураження”.

Американський посадовець висловив обережність, роблячи висновки з початкових переміщень на полі бою про те, що основний напрям контрнаступу розпочато.

“Ми бачимо ознаки підготовки до вступу в бій додаткових сил на Запорізькому напрямку. Але незрозуміло, якою може бути мета цих кроків», – сказав він на умовах анонімності.

Можливо, підрозділи були відправлені туди для формування операцій, сказав він, які є місіями, які допомагають створити сприятливі умови для більшої битви, наприклад, знайти слабкі місця для використання або знищити оборону противника.

Також можливо, що нові війська прибувають на заміну солдатам, виснаженим важким боєм проти окопаних російських сил, додав посадовець.

“Немає великого почуття впевненості, що це великий крок”, – сказав він.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.