«Це велике випробування»: офіційні особи США про спробу України розірвати сухопутний коридор Росії до Криму

Джерело: The New York Times
Офіційні особи США повідомили, що зараз основним завданням контрнаступу ЗСУ є розірвання сухопутного коридору росіян до окупованого Криму. На думку американських посадовців, це буде для України “великим випробуванням”.
За словами двох представників Пентагону, головним напрямком українського контрнаступу зараз відбувається на південному сході. Водночас посадовці наголосили, що тисячі українських воїнів, підготовлені західними союзниками, досі не задіяні у контрнаступі.
У російському міноборони повідомили про масований штурм ЗСУ та запеклі бої на південь від Оріхова (Запорізька область) – майже за 100 км від Азовського моря.
За інформацією окупантів, у штурмі брали участь українські військові, підготовлені за кордоном, оснащені 100 бронемашинами, зокрема німецькими Leopards та американськими Bradley.
Своєю чергою українські військові на південному фронті 26 липня повідомили, що постійно відтісняють російських окупантів, проте це відбувається повільно, без серйозних проривів.
Причина – мінні поля, артилерійські та авіаудари росіян.
Українські офіційні особи повідомили офіційним особам США, що збільшені українські сили спробують просунутися на південь через російські мінні поля та інші укріплення в напрямку міста Токмак і, якщо це вдасться, до Мелітополя, поблизу узбережжя.
Їхня мета – розірвати так званий сухопутний коридор між окупованою частиною України та Кримським півостровом або принаймні просунутися настільки далеко, щоб поставити стратегічно важливий півострів у зону дії української артилерії.
У разі успіху нова операція може тривати від одного до трьох тижнів, повідомили українські посадовці у Вашингтоні.
Однак після початку контрнаступу на початку червня мало що пішло за планом, і офіційні особи Білого дому та Пентагону заявили, що з великим інтересом спостерігають за активізацією.
“Це велике випробування”, — сказав один високопосадовець США на умовах анонімності.
- Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила про ситуацію на сході та півдні країни. Зокрема про просування ЗСУ на деяких напрямках лінії фронту.
- Міністр оборони України Олексій Резніков визнав, що контрнаступ Києва відстає від графіка, водночас наголосив, що відбувається за планом, додавши, що “уявлення про те, що кожен контрнаступ має бути швидким — помилкове”.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.