«Це велике випробування»: офіційні особи США про спробу України розірвати сухопутний коридор Росії до Криму

Джерело: The New York Times

Офіційні особи США повідомили, що зараз основним завданням контрнаступу ЗСУ є розірвання сухопутного коридору росіян до окупованого Криму. На думку американських посадовців, це буде для України “великим випробуванням”.

За словами двох представників Пентагону, головним напрямком українського контрнаступу зараз відбувається на південному сході. Водночас посадовці наголосили, що тисячі українських воїнів, підготовлені західними союзниками, досі не задіяні у контрнаступі.

У російському міноборони повідомили про масований штурм ЗСУ та запеклі бої на південь від Оріхова (Запорізька область) – майже за 100 км від Азовського моря.

За інформацією окупантів, у штурмі брали участь українські військові, підготовлені за кордоном, оснащені 100 бронемашинами, зокрема німецькими Leopards та американськими Bradley.

Своєю чергою українські військові на південному фронті 26 липня повідомили, що постійно відтісняють російських окупантів, проте це відбувається повільно, без серйозних проривів.

Причина – мінні поля, артилерійські та авіаудари росіян.

Українські офіційні особи повідомили офіційним особам США, що збільшені українські сили спробують просунутися на південь через російські мінні поля та інші укріплення в напрямку міста Токмак і, якщо це вдасться, до Мелітополя, поблизу узбережжя.

Їхня мета – розірвати так званий сухопутний коридор між окупованою частиною України та Кримським півостровом або принаймні просунутися настільки далеко, щоб поставити стратегічно важливий півострів у зону дії української артилерії.

У разі успіху нова операція може тривати від одного до трьох тижнів, повідомили українські посадовці у Вашингтоні.

Однак після початку контрнаступу на початку червня мало що пішло за планом, і офіційні особи Білого дому та Пентагону заявили, що з великим інтересом спостерігають за активізацією.

“Це велике випробування”, — сказав один високопосадовець США на умовах анонімності.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.