Українські військові вийшли на критичну лінію російської оборони – CNN

Джерело: CNN

За інформацією ЗМІ, українські військові вперше від початку літнього контрнаступу підійшли до критичних оборонних рубежів росіян – “зубів дракона”.

Такі висновки зроблено з опублікованого у російських соцмережах відео, де помітно ЗСУ на півдні, поблизу одного із довгих оборонних рубежів РФ.

У CNN зазначають, що, згідно з геолокацією, Сили оборони України дійшли на схід від сіл Нове та Харків у Запорізькій області.

Відео, зняте з позицій російських окупантів, показує, як українська військова машина рухається полем, прямуючи до траншеї перед великим рядом “зубів дракона” – бетонних та арматурних пірамід, які можуть служити перешкодою для танків.

Далі з’являється очевидний водій транспортного засобу та починає бігти назад до лісу.

Місяцями супутникові знімки показували, що росіяни встановили лінії “зубів дракона” на підконтрольній їм території України. Їх викладено у три глибоких ряди, які тягнуться на сотні км. По обидві сторони бетонних ліній російські війська також вирили величезні протитанкові рови.

Коли машина врізається в траншею, видно великий клуб бруду та диму. Через секунду здається, що передня частина транспортного засобу застрягла, опинившись на вершині траншеї.

Що саме відбувається на відео, незрозуміло. Українські ЗМІ стверджують, що таким чином ЗСУ перевіряють здатність машини пройти “зуби дракона”, тоді як російські ЗМІ наголошують, що на відео – наслідки їхнього удару.

Однак очевидно, що український контрнаступ у південній частині країни за останні кілька днів досяг помітних успіхів.

Здатність українців відтіснити російські війська за їхню лінію “зубів дракона” є чітким показником, що контрнаступ є успішним.

  • 27 липня, Збройні сили України звільнили село Старомайорське Донецької області.
  • Українські військові почали новий етап контрнаступу, просунувшись на південь від Оріхова у Запорізькій області. Мета українських захисників – дійти до Азовського моря. перерізавши росіянам сухопутний коридор до окупованого Криму.

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.

Президент України Володимир Зеленський постановив нагородити медаллю “За військову службу Україні” старшого сержанта 10-ї ОГШБр ЗСУ Степана Барна.