Україна сама вирішує, коли умови для мирних переговорів будуть сприятливими, – генсек НАТО
Джерело: Reuters
17 серпня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна сама вирішує, коли будуть сприятливі умови для початку будь-яких переговорів із Росією.
“Саме українці і тільки українці, можуть вирішити, коли є умови для переговорів, і хто може вирішити за столом переговорів, яке рішення є прийнятним”, – сказав Столтенберг.
Виступаючи на конференції в норвезькому місті Арендал, він додав, що роль НАТО полягає в підтримці України.
Цю заяву зроблено після коментарів керівника апарату Генерального секретаря Столтенберга в НАТО Стіана Єнссена, за які той вже вибачився.
“Його (Єнссена) слова та це моє повідомлення, яке і є головним посланням НАТО, полягає, насамперед, в тому, що політика НАТО незмінна – ми підтримуємо Україну”, – сказав Столтенберг.
ДОВІДКОВО: Раптове дипломатичне непорозуміння між Україною та НАТО через коментарі керівника апарату Генерального секретаря Єнса Столтенберга привернуло увагу громадськості. Стіан Єнссен припустив, що країні доведеться віддати частину своєї території в обмін на вступ до Альянсу.
Вже 16 серпня Єнссен перепросив за суперечку в інтерв’ю норвезькій газеті VG, котра опублікувала його оригінальний коментар.
Він зауважив, що його коментар “був частиною більшої дискусії щодо можливих майбутніх сценаріїв в Україні, і я не повинен був говорити це так”.
- 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
- Президент Латвії Едгар Рінкевичс заявив, що його країна продовжить боротися за членство України в НАТО.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.
Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.
20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.
19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.