Ексначальник виправної колонії Полтавщини отримав 400% «премії за катування», — Лубінець
Джерело: Дмитро Лубінець/Телеграм
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що начальник Божківської виправної колонії, де викрили численні факти катування ув’язнених, отримав 400% премії та максимальну пенсію.
За словами омбудсмана, в липні 2023 року під час проведення службового розслідування, не чекаючи остаточних висновків, начальника установи звільнили за власним бажанням і преміювали на 400% до посадового окладу “за особливі досягнення в роботі”. Загальна сума виплат – 400 тис. грн.
Після цього в грудні 2023 року ексначальник пішов на пенсію і домігся, за словами Лубінця, максимального її рівня.
“Слідчі Держбюро розслідувань мають визначити, чому після встановлених систематичних порушень та фактів катувань і побиття засуджених керівництво ДКВС України прийняло рішення про безпідставне та незаконне нарахування 400% преміювання керівника”, – наголосив омбудсман.
Нагадаємо, що наприкінці травня Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Зокрема підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.
За даними слідства, майже всі ув’язнені колонії ставали жертвами катувань. Виявлення постраждалих триває.
Новоприбулих в’язнів залякували переселенням до групи “відторгнутих” і били до повного підкорення їхньої волі. Задокументовано випадок катування одного ув’язненого в лютому 2022 року протягом майже години, що супроводжувалося постійним психологічним тиском.
Чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 висунуто підозру за частиною другою статті 127 Кримінального кодексу України (катування), що передбачає до 10 років ув’язнення. Розв’язується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
- Працівнику оперативного відділу Коломийської виправної колонії повідомили про підозру у систематичному застосуванні сили до засуджених з метою дізнатись у них певну інформацію.
- Організація “Захист в’язнів України” зібрала численні звіти про вбивства, гвалтування, вимагання та примусову працю у місцях позбавлення волі в Україні.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.