Ексначальник виправної колонії Полтавщини отримав 400% «премії за катування», — Лубінець
Джерело: Дмитро Лубінець/Телеграм
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що начальник Божківської виправної колонії, де викрили численні факти катування ув’язнених, отримав 400% премії та максимальну пенсію.
За словами омбудсмана, в липні 2023 року під час проведення службового розслідування, не чекаючи остаточних висновків, начальника установи звільнили за власним бажанням і преміювали на 400% до посадового окладу “за особливі досягнення в роботі”. Загальна сума виплат – 400 тис. грн.
Після цього в грудні 2023 року ексначальник пішов на пенсію і домігся, за словами Лубінця, максимального її рівня.
“Слідчі Держбюро розслідувань мають визначити, чому після встановлених систематичних порушень та фактів катувань і побиття засуджених керівництво ДКВС України прийняло рішення про безпідставне та незаконне нарахування 400% преміювання керівника”, – наголосив омбудсман.
Нагадаємо, що наприкінці травня Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Зокрема підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.
За даними слідства, майже всі ув’язнені колонії ставали жертвами катувань. Виявлення постраждалих триває.
Новоприбулих в’язнів залякували переселенням до групи “відторгнутих” і били до повного підкорення їхньої волі. Задокументовано випадок катування одного ув’язненого в лютому 2022 року протягом майже години, що супроводжувалося постійним психологічним тиском.
Чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 висунуто підозру за частиною другою статті 127 Кримінального кодексу України (катування), що передбачає до 10 років ув’язнення. Розв’язується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
- Працівнику оперативного відділу Коломийської виправної колонії повідомили про підозру у систематичному застосуванні сили до засуджених з метою дізнатись у них певну інформацію.
- Організація “Захист в’язнів України” зібрала численні звіти про вбивства, гвалтування, вимагання та примусову працю у місцях позбавлення волі в Україні.
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.
Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.
На засіданні 4 квітня уряд Норвегії затвердив збільшення допомоги Україні у 2025 році до 85 мільярдів крон ($7,8 млрд).