Екснардепа Крючкова заочно засудили до 15 років в’язниці у справі про енергетичну аферу

Джерело: САП

9 січня Вищий антикорупційний суд оголосив вироки ексголові правління ПрАТ “ХК “Енергомережа” Дмитру Крючкову та колишній виконувачці обов’язків голови правління ПАТ “Черкасиобленерго” Світлані Кузьмінській.

Крючкова засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. Також присудили 17 тис. грн штрафу та заборонили перебувати на управлінських посадах строком на три роки.

Окрім того, ВАКС виніс вирок ексвиконувачці обов’язків голови правління “Черкасиобленерго” Кузьмінській. Її засудили до восьми років тюрми з позбавленням на два роки права обіймати посади, конфіскацією половини належного їй майна.

Зазначається, що суд застосував спецконфіскацію у розмірі 458 млн гривень, частково задовольнивши позовні вимоги щодо завданих збитків.

У Transparency International Ukraine нагадали, що за цивільними позовами Одеської ТЕЦ та “Запоріжжяобленерго” Дмитро Крючков повинен буде сплатити 49 млн грн. Також Крючков та Кузьмінська повинні будуть разом сплатити 14 млн грн за цивільним позовом “Черкасиобленерго”.

Про підозру Крючкову повідомили у 2016 році, а в 2017-му його оголосили в міжнародний розшук. У 2018-му Крючкова затримали у Німеччині і майже через рік екстрадували до України. Втім, у лютому 2024 року Крючков виїхав з України, повідомляли правоохоронці. Його повторно оголосили у міжнародний розшук, а справу продовжили розглядати заочно.

Зараз Крючков перебуває у Швейцарії – зі слів захисника нардепа, він на лікуванні.

Довідка. Дмитра Крючкова та Світлану Кузьмінську обвинувачували у заволодінні та легалізації понад 1,5 млрд грн коштів державних енергетичних підприємств “Черкасиобленерго” та “Запоріжжяобленерго”, їх легалізації, а також службових зловживаннях.

Слідство довело, що схема, організована екснардепом, завдала збитків державі на суму понад 1,5 млрд грн. Замість бюджету ці гроші потрапили до приватних структур, підконтрольних Крючкову.

Справа розглядалась понад три роки, а за інформацією суду, засідання тривали приблизно 198 годин. У справі брали участь 14 захисників. За весь час розгляду справи Крючков пропустив близько 45 засідань зі 117, посилаючись на лікарняний чи погане самопочуття.

Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку — бджолу-тесляра.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна вислала двох українських дипломатів й назвав їх “шпигунами”.

Інгульський районний суд міста Миколаєва засудив уродженку міста Баштанка, що працює прибиральницею у ЖКГ “Турбота” та має інвалідність ІІІ групи, за те, що вона продала два інтимні фото у Telegram.

Правоохоронці затримали проректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці.

Закарпатські поліціянти, під час обшуку помешкання фігуранта у справі про спробу продажу скарбів, вилучили велику кількість російської символіки.