Експорт через кордон з Польщею зменшився на 40% – Гетманцев

Джерело: телемарафон

Заблокування українсько-польського кордону призвело до зниження обсягів експорту через прикордонні пункти пропуску на 40%. Це своєю чергою призвело до втрат у державному бюджеті на суму 9,3 мільярда гривень через неприйняття митних платежів.

Як сказав голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, страйк польських перевізників став сильним ударом по українській економіці.

“Ми маємо на 40% зменшення експорту через відповідні сухопутні пункти пропуску. Маємо заяву від перевізників про втрати у 400 млн євро тільки за перші два тижні цієї блокади”, – зазначив Гетманцев.

Крім того, у листопаді бюджет зазнав збитків у розмірі 9,3 мільярда гривень через неприйняття митних платежів.

Гетьманцев закликав уряди країн, де блокують кордон з Україною, уникати ситуацій, коли ситуація стає критичною. Він наголосив, що це може негативно вплинути і на їхню економіку.

“Послаблюючи Україну, вони зміцнюють нашого спільного ворога і призводять до того, щоб він потужніше вдарив по їхніх же економіках. Зважаючи на те, що блокуванням займаються маргінальні політичні сили, які точно не представляють більшість у цих країнах, переконаний у тому, що на цьому тлі не треба гратися в політику, а треба виконувати європейський закон, який дозволяє вільний рух транспортних засобів по території ЄС”, – підсумував Гетманцев.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-привітання учасників конференції “BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2024” заявив, що 90% всієї української агропродукції експортується морем.

Шість акціонерних товариств мають до 29 лютого 2024 року забезпечити авансове перерахування до держбюджету не менше ніж 50% річних дивідендів на державну частку від результатів господарської діяльності у 2023 році.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками переговорів у Тирані з албанським колегою Іглі Хасані повідомив, що найближчим часом Албанія планує відкрити посольство в Києві.