Експосадовця Академії Сухопутних військ судитимуть за побиття курсантів

Джерело: ДБР

Працівники Державного бюро розслідувань скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього керівника навчального курсу Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, який майже два роки бив та принижував курсантів.

ДБР у взаємодії зі Службою безпеки України повідомило фігуранту про підозру у червні 2024 року.

Слідство встановило, що офіцер майже два роки бив та принижував курсантів, намагаючись “навчити” їх дисципліни і порядку. Це відбувалося на території академії у Львові та в казармах в одному із сіл Львівської області. Він так залякав курсантів, що ті не розповідали про них ні батькам, ні психологу.

Про побиття і приниження стало відомо лише у березні 2024 року, після того, як один із курсантів, який був свідком свавілля викладача, поскаржився до слідчої комісії Верховної Ради. Після цього було зареєстровано кримінальне провадження.

Слідство довело застосування сили щодо дев’ятьох курсантів, яких викладач бив по голові та інших частинах тіла, не лише руками, а й прикладом зброї та ременем.

Невдоволення офіцера могли викликати недбало складені речі, помилки в журналі або те, що курсант повільно заповнює документи чи видає зброю. Одного із курсантів він змусив їсти цигарки перед усім курсом, бо той спізнився на шикування.

За клопотанням ДБР суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю застави.

Фігурант сплатив 908,4 тис. грн застави.

Офіцера обвинувачують у застосуванні військовою службовою особою насильства щодо підлеглого, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 Кримінального кодексу України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив глава парламентської групи Крістіан Дюрр.

Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.

19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів. 

Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.