Експосадовця Академії Сухопутних військ судитимуть за побиття курсантів
Джерело: ДБР
Працівники Державного бюро розслідувань скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього керівника навчального курсу Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, який майже два роки бив та принижував курсантів.
ДБР у взаємодії зі Службою безпеки України повідомило фігуранту про підозру у червні 2024 року.
Слідство встановило, що офіцер майже два роки бив та принижував курсантів, намагаючись “навчити” їх дисципліни і порядку. Це відбувалося на території академії у Львові та в казармах в одному із сіл Львівської області. Він так залякав курсантів, що ті не розповідали про них ні батькам, ні психологу.
Про побиття і приниження стало відомо лише у березні 2024 року, після того, як один із курсантів, який був свідком свавілля викладача, поскаржився до слідчої комісії Верховної Ради. Після цього було зареєстровано кримінальне провадження.
Слідство довело застосування сили щодо дев’ятьох курсантів, яких викладач бив по голові та інших частинах тіла, не лише руками, а й прикладом зброї та ременем.
Невдоволення офіцера могли викликати недбало складені речі, помилки в журналі або те, що курсант повільно заповнює документи чи видає зброю. Одного із курсантів він змусив їсти цигарки перед усім курсом, бо той спізнився на шикування.
За клопотанням ДБР суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю застави.
Фігурант сплатив 908,4 тис. грн застави.
Офіцера обвинувачують у застосуванні військовою службовою особою насильства щодо підлеглого, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 Кримінального кодексу України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
- Кельменецький районний суд (Чернівецька область) оштрафував Нелю Кушнір на 850 грн за побиття лікарки, членкині місцевої військово-лікарської комісії, на зупинці громадського транспорту. Конфлікт виник через те, що обвинувачена вважала, що медикиня видала позитивний висновок ВЛК для її чоловіка, через що його мобілізували.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.
Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив після зустрічі з корейським колегою Чо Те Юлем, що Південна Корея надала 100 млн доларів на підтримку України.
Розслідування шведського мовника SVT свідчить, що трупа “Ballet of Ukraine”, яка видавала себе за українську танцювальну компанію, а в грудні показала балет “Лускунчик” у 8 містах Швеції, має стосунки з Росією.
Стали відомі імена акторів, які зіграють учасників рок-гурту “The Beatles” у чотирьох байопіках режисера Сема Мендеса.