Експосадовець МОН Василенко, що висміював незалежність України, отримав підозру

Джерело: пресслужба Київської міської прокуратури

Експосадовець Міністерства освіти і науки Андрій Василенко отримав підозру у приниженні національної честі та гідності українців (ч. 1 ст. 161 КК України) за пост, в якому висміяв незалежність України.

Санкція статті передбачає “штраф від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого”.

Слідством встановлено, що підозрюваний на власній сторінці в соціальній мережі Facebook розмістив публікацію із заголовком “Про выход Украины и прибалтийских республик из состава СССР. Лонгрид”.

Зокрема, у дописі посадовець зауважував, що незалежність не всім колишнім республікам СРСР пішла на користь. А незалежність України назвав “кидаловом” і розкритикував листівки, які агітували голосувати за вихід України з СРСР 1 грудня 1991 року, стверджуючи, що люди голосували не за незалежність, а за обіцянки швидкого збагачення.

На той час Василенко перебував на посаді державного експерта у групі з питань цифрової трансформації освіти і науки.

І виявився новоявлений громадянин незалежної України із відомим органом у певній частині тіла. З х*ром у дупі, якщо прямо – написав він.

Також він вважає, що не лише українці показали свою “мудрість” у 1991 році, а й країни Балтії – Литва, Латвія та Естонія, які “не знали, що творили”.

Радянська окупація – це найкраще, що могло статися з Литвою, – написав Василенко.

У прокуратурі зазначили, що наступного місяця після публікації Василенка звільнили з МОН.

Зауважимо, 14 вересня 2023 року глава МОН Оксен Лісовий підписав наказ про звільнення Андрія Василенка. З 15 вересня той більше не перебував на жодній з посад у Міністерстві освіти і науки України.

Лісовий повідомив, що рішення стосовно звільнення Василенка ухвалено за результатами дисциплінарного провадження, яке порушили у Міністерстві напередодні.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.