Експрезидента Гондурасу засудили у США на 45 років за причетність до наркоторгівлі

Джерело: Reuters

Суд у Нью-Йорку засудив експрезидента Гондурасу Хуана Орландо Ернандеса до 45 років ув’язнення за злочини, пов’язані з наркобізнесом.

У березні суд присяжних Мангеттену визнав 55-річного Ернандеса винним в отриманні хабарів на мільйони доларів за те, що прикривав доправлення до США партій кокаїну, що належали наркоторговцям, проти яких він колись публічно проголосив боротьбу.

За даними агенції, він використовував гроші від продажу наркотиків для підкупу посадовців і маніпуляцій з результатами голосування на президентських виборах у Гондурасі у 2013-му і 2017 роках. Кілька засуджених наркоторговців підтвердили, що вони давали Ернандесу хабарі.

Федеральні прокурори США наполягали на довічному ув’язненні, йдеться в матеріалі.

Ернандес був президентом Гондурасу, який є союзником США в Центральній Америці, у 2014-2022 роках. Він знаходиться у в’язниці у нью-йоркському Брукліні з моменту екстрадиції до США у квітні 2022-го.

Примітно, що молодшого брата експрезидента, Тоні Ернандеса, засуджено до довічного ув’язнення у березні 2021 року за обвинуваченнями в торгівлі наркотиками.

  • Швейцарський суд засудив чотирьох членів найбагатшої родини Великої Британії за експлуатацію індійського персоналу в їхньому особняку в Женеві.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.