Експрезидента Міжнародного союзу біатлоністів засудили до ув’язнення через корупцію

Джерело: АР

У Норвегії колишнього президента Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) Андерса Бессеберга, який допомагав Росії, визнали винним у корупції.

Суд засудив Бессеберга до трьох років та одного місяця ув’язнення.

За даними видання, його визнали винним в отриманні хабарів – дорогих годинників, “ексклюзивних” поїздок на полювання, зокрема до РФ, і зв’язком з повією в Москві. Все це було пов’язано з його діяльністю на користь Росії протягом перебування на посаді президента IBU.

Зазначається, що окружний суд норвезького міста Гокксунн також конфіскував мисливські трофеї Бессеберга, два дорогі наручні годинники та 1,4 млн крон (129 235 доларів США).

У рішенні наголошується, що “в суду немає сумнівів, що він діяв на користь Росії”.

Бессеберг залишив посаду у 2018 році після поліцейського рейду до офісів IBU в Австрії в межах багатонаціонального розслідування. Скандал стався під час багаторічних розслідувань порушення антидопінгових правил та приховування аномальних показників у допінг-пробах російських спортсменів.

Довідка. У 2021 році IBU оприлюднило звіт, в якому йшлося, що колишнє керівництво Міжнародного союзу біатлоністів в особі президента норвежця Андерса Бессеберга та генерального секретаря німкені Ніколь Реш протягом тривалого часу покривало корупційні схеми росіян у цьому виді спорту. Мовиться, зокрема, і про випадки вживання допінгу.

У звіті наголошувалося, що докази свідчать про те, що передусім колишній президент федерації Бессеберг “практично у всьому, що він робив, послідовно відстоював та захищав російські інтереси”. Бессеберг, а згодом і Реш у період з 2008 по 2018 рік без вагомої причини захищали інтереси російських спортсменів, особливо що стосується сфери боротьби з допінгом.

Також стверджувалося, що Бессебергу росіяни надавали хабарі, забезпечували йому “виїзди на полювання та послуги повій”.

У США арештували сенатора-республіканця штату Міннесота Джастіна Ейхрона який разом з колегами пропонував законодавство, яке вимагатиме від штату включити неприйняття і відразу до політики Дональда Трампа до переліку психічних захворювань.

Для Варшави та польського головування в ЄС відкриття переговорів про вступ України до Євросоюзу є “дуже важливим”. Багато країн чинять тиск на Будапешт, закликаючи його не використовувати двосторонні суперечності з Києвом для блокування євроінтеграційного процесу України.

Волонтери благодійного фонду “12 вартових”, що допомагає безпритульним тваринам, попередили про небезпеку сказу й закликали до вакцинації.

Журналісти-розслідувачі виявили, що народний депутат від “Слуги народу” Олександр Куницький, обраний мажоритарником у Харкові, співпрацював з росіянами після 2014 року, бився у Верховній Раді та на київських вулицях, а на початку повномасштабного вторгнення його затримали за зйомку блокпоста.

СБУ заочно повідомила про підозру Борису Корчевнікову – російському пропагандисту та колишньому актору, відомому за серіалом “Кадети”.