Експрезидента Міжнародного союзу біатлоністів засудили до ув’язнення через корупцію

Джерело: АР

У Норвегії колишнього президента Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) Андерса Бессеберга, який допомагав Росії, визнали винним у корупції.

Суд засудив Бессеберга до трьох років та одного місяця ув’язнення.

За даними видання, його визнали винним в отриманні хабарів – дорогих годинників, “ексклюзивних” поїздок на полювання, зокрема до РФ, і зв’язком з повією в Москві. Все це було пов’язано з його діяльністю на користь Росії протягом перебування на посаді президента IBU.

Зазначається, що окружний суд норвезького міста Гокксунн також конфіскував мисливські трофеї Бессеберга, два дорогі наручні годинники та 1,4 млн крон (129 235 доларів США).

У рішенні наголошується, що “в суду немає сумнівів, що він діяв на користь Росії”.

Бессеберг залишив посаду у 2018 році після поліцейського рейду до офісів IBU в Австрії в межах багатонаціонального розслідування. Скандал стався під час багаторічних розслідувань порушення антидопінгових правил та приховування аномальних показників у допінг-пробах російських спортсменів.

Довідка. У 2021 році IBU оприлюднило звіт, в якому йшлося, що колишнє керівництво Міжнародного союзу біатлоністів в особі президента норвежця Андерса Бессеберга та генерального секретаря німкені Ніколь Реш протягом тривалого часу покривало корупційні схеми росіян у цьому виді спорту. Мовиться, зокрема, і про випадки вживання допінгу.

У звіті наголошувалося, що докази свідчать про те, що передусім колишній президент федерації Бессеберг “практично у всьому, що він робив, послідовно відстоював та захищав російські інтереси”. Бессеберг, а згодом і Реш у період з 2008 по 2018 рік без вагомої причини захищали інтереси російських спортсменів, особливо що стосується сфери боротьби з допінгом.

Також стверджувалося, що Бессебергу росіяни надавали хабарі, забезпечували йому “виїзди на полювання та послуги повій”.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані.