«Енергоатом» уклав договір страхування всіх чотирьох атомних станцій на випадок інциденту
Джерело: НАЕК «Енергоатом».
У червні “Енергоатом” уклав догорів щодо страхування всіх чотирьох атомних станцій України на випадок ядерного інциденту. Сума страхування склала 5 млрд грн, утім відшкодування у випадку аварії ЗАЕС можуть покрити лише після деокупації.
Запорізька атомна станція нині не контролюється Україною, тому страхове покриття надаватиметься з відкладальною умовою після звільнення від росіян. “Енергоатом” не контролює дії РФ, тому не може нести відповідальність за всі ядерні ризики, які можуть виникнути на окупованій ЗАЕС.
Інші АЕС працюють на підконтрольній Україні території, тому потенційне відшкодування діє повною мірою. Подібні угоди є стандартною світовою практикою.
В “Енергоатомі” наголосили, що дотримуються усіх вимог національного та міжнародного законодавства стосовно страхування цивільної відповідальності за заподіяну ядерну шкоду. Компанія підкреслила, що робить усе можливе для запобігання настання страхового випадку в умовах збройної агресії РФ проти України. Йдеться, зокрема, про окупацію росіянами найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької.
“…Відповідно до норм чинного законодавства, не підлягають обов’язковому відшкодуванню випадки заподіяння ядерної шкоди внаслідок ядерного інциденту, який спричинений, зокрема, воєнними діями, збройними конфліктами, громадянською війною, повстаннями, політичними або громадянськими заворушеннями, страйками, терористичними актами”, — йдеться у повідомленні.
Росіяни захопили ЗАЕС 4 березня 2022 року. 22 червня президент Володимир Зеленський заявляв про плани Росії влаштувати теракт на Запорізькій АЕС. 1 липня він казав, що ситуація на станції дуже складна – вона замінована, і там перебувають бойовики.
- Російські військові продовжують мінування Запорізької атомної електростанції та об’єктів на території станції. Наразі на територію ЗАЕС доставляються міни та вибухові речовини.
- Співробітники Служби безпеки України перехопили розмови агентів ФСБ, які готували теракти проти українських військових у Запорізькій області.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.