«Енергоатом» уклав договір страхування всіх чотирьох атомних станцій на випадок інциденту

Джерело: НАЕК «Енергоатом».

У червні “Енергоатом” уклав догорів щодо страхування всіх чотирьох атомних станцій України на випадок ядерного інциденту. Сума страхування склала 5 млрд грн, утім відшкодування у випадку аварії ЗАЕС можуть покрити лише після деокупації.

Запорізька атомна станція нині не контролюється Україною, тому страхове покриття надаватиметься з відкладальною умовою після звільнення від росіян. “Енергоатом” не контролює дії РФ, тому не може нести відповідальність за всі ядерні ризики, які можуть виникнути на окупованій ЗАЕС.

Інші АЕС працюють на підконтрольній Україні території, тому потенційне відшкодування діє повною мірою. Подібні угоди є стандартною світовою практикою.

В “Енергоатомі” наголосили, що дотримуються усіх вимог національного та міжнародного законодавства стосовно страхування цивільної відповідальності за заподіяну ядерну шкоду. Компанія підкреслила, що робить усе можливе для запобігання настання страхового випадку в умовах збройної агресії РФ проти України. Йдеться, зокрема, про окупацію росіянами найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької.

“…Відповідно до норм чинного законодавства, не підлягають обов’язковому відшкодуванню випадки заподіяння ядерної шкоди внаслідок ядерного інциденту, який спричинений, зокрема, воєнними діями, збройними конфліктами, громадянською війною, повстаннями, політичними або громадянськими заворушеннями, страйками, терористичними актами”, — йдеться у повідомленні.

Росіяни захопили ЗАЕС 4 березня 2022 року. 22 червня президент Володимир Зеленський заявляв про плани Росії влаштувати теракт на Запорізькій АЕС. 1 липня він казав, що ситуація на станції дуже складна – вона замінована, і там перебувають бойовики.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.

29 листопада голова МЗС ФРН Анналена Бербок наголосила, що союзники України з усього світу мають створити над цією країною “оборонний щит”, аби убезпечити від російських атак у зимовий період. 

Російська армія продовжує втрачати вищий склад командирів на війні проти України. 28 листопада ліквідований заступник командира 14-го армійського корпусу РФ генерал-майор Володимир Завадський.

Триває шістсот сорок четверта доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. На Лиманському напрямку українські військові відбили 15 атак противника в районах Серебрянського лісництва Луганської області; Торського, східніше Тернів, Ямполівки Донецької області.