«Енергоатом» засуджує спроби легітимізувати управління ЗАЕС під російським контролем
Джерело: “Енергоатом”
Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” у відповідь на запити медіа щодо можливого запуску Запорізької АЕС заявляє, що категорично засуджує спроби легітимізувати незаконне управління найбільшою атомною станцією Європи, що перебуває під російською окупацією з 2022 року.
“Перебування найбільшої атомної електростанції Європи з 2022 року під незаконною російською окупацією створює неприпустимі безпекові ризики і порушує міжнародні конвенції з ядерної та радіаційної безпеки”, – йдеться в заяві.
АТ “НАЕК “Енергоатом” наголошує:
- Подальше перебування ЗАЕС в умовах окупації є категорично неприпустимим. Будь-які розмови про “перезапуск” енергоблоків ЗАЕС під контролем представників “Росатома” є прямим порушенням норм ядерної та радіаційної безпеки. Ліцензію на експлуатацію ЗАЕС має її законний оператор – АТ “НАЕК “Енергоатом”, і лише українські фахівці мають право та компетенцію здійснювати управління станцією.
- Технічний стан ЗАЕС і умови, що створили загарбники на окупованій станції, зокрема обмеженість ліній звʼязку з енергомережею, вичерпання проєктного ресурсу ядерного палива та обладнання, некваліфікований неліцензований персонал, нестача кінцевого поглинача, дають ґрунтовні підстави стверджувати, що перезапуск станції в поточному стані технічно неможливий.
- Через окупацію значно погіршився стан критично важливих систем безпеки. Відсутність належного обслуговування, порушення графіків ремонтів, відсутність доступу до оригінальних запчастин та неможливість проведення повноцінних інспекцій призводить до критичної деградації обладнання та створюють передумови для потенційних аварійних ситуацій.
- Заяви про “професійне управління” станцією представниками “Росатома” не відповідають дійсності.
- Присутність збройних формувань і військової техніки на території ядерного об’єкта, а також подальша мілітаризація станції та прилеглих окупованих територій є ключовими факторами ризику, які не можна ігнорувати.
- Блокування інспекторам місії МАГАТЕ доступу до низки зон і приміщень ЗАЕС створює перешкоди для об’єктивної оцінки технічного стану систем і компонентів АЕС, які є життєво важливими для її безпеки.
У компанії наголошують, що єдиним шляхом забезпечення безпеки на Запорізькій АЕС є повна деокупація ЗАЕС та повернення станції під контроль її законного оператора – АТ “НАЕК “Енергоатом”.
- Держави-члени МАГАТЕ підтвердили свою рішучу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та засудили незаконне захоплення Росією ЗАЕС, а також російські атаки на об’єкти ядерної інфраструктури України.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.