«еРиба»: в Україні запустили електронну систему рибного господарства

Джерело: Мінагрополітики та Мінцифри

В Україні запустили електронну систему рибного господарства, яка зробить галузь прозорою та підзвітною.

Уряд запровадив декларування права на промислове рибальство та дослідний вилов в електронній формі. Реалізацію експериментального проєкту  “еРиба” здійснюватиме Державне агентство розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм України протягом двох років.

Отримання послуги декларування права на промислове рибальство тепер здійснюватиметься онлайн через Єдину державну електронну систему управління галуззю рибного господарства (“еРиба”). Незабаром послуга буде доступна і на порталі “Дія”.

За підрахунками експертів тіньовий ринок промисловості становив 850 млн грн щорічно, а тіньове рибальство — 60% ринку. Тобто більша частина рибного продовольства на ринку була незаконною, непідзвітною та нерегульованою.

Створення Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства змінить підхід до формування ринку, взаємодії представників сфери та органів влади.

Цифровізація в рибному господарстві допоможе боротися з незаконним, непідзвітним та нерегульованим рибальством. Також в “еРибі” стануть доступні послуги з декларування права на дослідний вилов та отримання дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) для здійснення промислового рибальства, дослідного вилову.

У Мінагрополітики зазначили, що електронна система “еРиба” сприятиме розвитку рибного господарства та аквакультури України.

У відомстві нагадали, що робота першого компонента Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства (“еРиба”) – декларування права на промислове рибальство в електронній формі розпочалась 19 жовтня 2023 року. Суб’єкти рибного господарства, які планують рибалити у промислових масштабах, мають до 1 листопада 2023 року задекларувати право на це шляхом подання відповідної електронної декларації.

Довідково. Єдину державну електронну систему управління галуззю рибного господарства та онлайн-послугу розробили Міністерство аграрної політики та продовольства України та Державне агентство розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки USAID / UK Аid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS” та Офісу ефективного регулювання BRDO.

  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль передав інструмент про прийняття Україною угоди про субсидії у галузі рибальства генеральній директорці Світової організації торгівлі (СОТ) Д-ру Нгозі Оконджо-Івеалі. Таким чином Україна поповнила лави членів СОТ, які прийняли цю історичну угоду, спрямовану на розвиток сталого рибальства.
  • Викид великої кількості шкідливих речовин у річку Південний Буг у районі Ладижина призвів до масового мору червонокнижної риби та знищення єдиного в Україні стада племінного азовського осетра.

На початку повномасштабного вторгнення Україна критично залежала від західного озброєння. Нині ж, в умовах обстрілів та обмеженого фінансування, оборонна промисловість країни досягла історичного максимуму.

Парламент Бельгії проголосував за відмову від ухваленого у 2003 році плану поступового виведення з експлуатації атомних електростанцій.

У 46-го президента США Джо Байдена діагностували агресивну форму раку передміхурової залози з метастазами в кістки. Нині він спільно з сім’єю розглядає варіанти лікування.

Згідно з даними екзитполі, у другий тур президентських виборів у Польщі виходять Рафал Тшасковський та Кароль Навроцький. Антиукраїнський кандидат вибуває з перегонів.

У другому турі президентських виборів у Румунії проєвропейський мер Бухареста Нікушор Дан перемагає проросійського кандидата Джорджа Сіміона.