Естонія готова відмовитися від виплат ЄС, якщо Україну приймуть до блоку — прем’єрка

Джерело: ERR

Естонія задля вступу України в ЄС готова відмовитися від виплат із фондів згуртованості Європейського Союзу, заявила прем’єр-міністерка країни Кая Каллас.

У внутрішніх дослідженнях ЄС йдеться, що при вступі України до ЄС нашій державі мають виплатити майже 190 мільярдів євро протягом семи років. Це означає, що декілька країн-бенефіціарів, як-от Естонія, стануть вкладниками у скарбницю ЄС, і не зможуть натомість отримувати звідти виплати.

За словами Каї Каллас, Естонія готова до цього у майбутньому.

“Зрештою це станеться, але не відразу”, – додала прем’єрка.

Вона пояснила, що цей крок у довгостроковій перспективі не стане проблемою для Естонії. Кая Каллас закликала інші країни ЄС розпочати роботу над бюджетними реформами, які дозволять Україні вступити до блоку.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.

В “Укренерго” повідомили, що завтра, 29 травня, в Україні не прогнозуються відключення електроенергії.

Військовий оглядач Юліан Рьопке зазначив, що теоретично більшість російських авіабаз перебувають у межах досяжності західного озброєння, отриманого Києвом від союзників.