Естонія, Люксембург та Україна створили IT-коаліцію для підтримки ЗСУ
Джерело: Міноборони Естонії
Сьогодні, 19 вересня, під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, Естонія, Люксембург та Україна започаткували IT-коаліцію для підтримки Збройних сил України в кіберсфері.
“Роль інформаційно-комунікаційних технологій у цій війні, безумовно, важче усвідомити, оскільки кінетична діяльність на фронті набагато помітніша. Проте дії в кіберсфері є значними підсилювачами того, що відбувається на фізичному полі бою. Для Естонії це задоволення й честь – мати можливість використати свої компетенції електронної держави для підтримки України”, – заявив міністр оборони Естонії Ганно Певкур.
Своєю чергою, міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що ІТ-коаліція буде зосереджена на гарантуванні безпечної та стійкої ІТ-інфраструктури для Міністерства оборони України й Сил оборони, що дасть змогу Україні бути ефективнішою на полі бою.
“Ми вдячні Естонії та Люксембургу за їхнє лідерство в просуванні цієї ініціативи. Я також хотів би подякувати Бельгії, Латвії, Литві та Данії за те, що вони приєдналися до нас у цій справі, а також Люксембургу за те, що вони вже оголосили про перший внесок до ІТ-коаліції”, – сказав очільник Міноборони України.
Окрім Естонії, Люксембургу та України, під час презентації ІТ-коаліції Декларацію про наміри також підписали Бельгія, Литва і Данія.
“Метою сьогоднішнього заходу також було надати союзникам більше інформації про коаліцію, щоб залучити інші держави, оскільки об’єднані сили – завжди сильніші. Низка держав зацікавилися коаліцією, і мета – швидко розширити коло держав-контрибуторів”, – зазначив міністр оборони Естонії Ганно Певкур.
- Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували спроби російської воєнної розвідки отримати доступ до бойової системи обміну даних Збройних сил України.
- Близькі до російського уряду хакери атакували десятки глобальних організацій з метою викрадення облікових даних із чатів Microsoft Teams, видаючи себе за технічну підтримку.
- Хакери, яких підозрюють у роботі на російську розвідку, націлили на десятки дипломатів у посольствах в Україні фальшиву рекламу вживаних автомобілів, намагаючись зламати їхні комп’ютери.
23-річна уродженка Макіївки, яка переїхала до Києва, отримала підозру за виправдовування збройної агресії РФ проти України.
6 листопада в соціальних мережах з’явилися повідомлення про нібито розшук Сергія Стерненка, громадського діяча та волонтера, Приморським ТЦК та СП Одеси. 7 листопада вранці Стерненко заявив, що про це він дізнався про розшук не від правоохоронних органів, а з проросійських медіа “Страна.ua” та “Russia Today”.
Про важливість політичної освіти та політичної відповідальність українців Букви запитали Олександра Дем’янчука – українського науковця,…
В НЕК “Укренерго” повідомили, що сьогодні, 7 листопада, внаслідок удару ворожих БпЛА по енергооб’єкту на Житомирщині частково знеструмлені дві області – Житомирська і Рівненська.
У Дніпрі кіберфахівці та слідчі Служби безпеки України затримали агента ФСБ, що здійснював коригування російських ударів по місту і готував підпали автомобілів військовослужбовців у регіоні. Затриманий також планував атаки на об’єкти Укрзалізниці.