Естонія намагалась затримати у Балтійському морі судно з тіньового флоту РФ

Джерело: Reuters

ВМС Естонії повідомили, що 13 травня намагались затримати у Балтійському морі нафтовий танкер, який перебуває під санкціями Великої Британії.

За повідомленням, танкер рухався у бік Росії і, як стверджують в Естонії, судно пересувалось незаконно та без прапора. Проте затримати судно не вдалось, оскільки екіпаж відмовився співпрацювати, відтак ВМС Естонії просто супроводили його до російських вод.

Мовиться про танкер Jaguar, який Велика Британія внесла до санкційного списку нещодавно, 9 травня. Тоді було запроваджено санкції щодо близько 100 танкерів тіньового флоту Росії.

Судно перебувало неподалік острову Найссаар біля Талліна, коли ВМС Естонії зв’язались з ним, повідомив командувач Іво Варк. За його словами, оскільки судно було без прапора, Естонія була змушена перевірити його документи та правовий статус.

“Судно відмовилось співпрацювати та продовжило свій шлях у бік Росії… Зважаючи на відсутність у судна громадянства, застосування сили, зокрема висадка на судно, було визнано зайвим”.

Натомість патруль супроводив танкер поки він не увійшов у російські води.

На платформі X очільник МЗС Естонії Маргус Цахкна написав, що “Росія повинна зазнати жорсткіших та швидших санкцій у відповідь”.

Міноборони Естонії від коментарів відмовилось.

14 травня судно Jaguar вже стояло на якорі неподалік російського порту Приморськ під прапором Габону.

Тим часом в інтернеті з’явилось відео інциденту, зняте з танкера, ідентифікаційний номер Міжнародної морської організації якого співпадає з номером Jaguar.

На відео видно патрульний катер ВМС Естонії, вертоліт та патрульний літак поблизу танкера.

“Це естонський військовий корабель, виконуйте мої вказівки, негайно змінність курс на 105”, – чутно на відео голос з радіо.

Голос за кадром російською мовою каже: “Нас зустрічають гелікоптери, вимагають, щоб ми стали на якір”.

Також повідомляється, що нібито для того, аби запобігти захопленню танкера, Росія відправила до Естонії винищувач Су-35, порушивши повітряний простір країни. Принаймні, про це написала російська пропагандистка Маргарита Симоньян.

Естонський Генштаб підтвердив, що російський винищувач порушив повітряний простір країни. За повідомленням, над Естонією він перебував менш як хвилину, не мав плану польоту, а його транспондер був вимкнений. Окрім цього, винищувач не мав двостороннього радіозв’язку з естонською авіадиспетчерською службою.

Іво Варк, своєю чергою відмовився коментувати чи пов’язані ці два інциденти між собою.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.