Естонія починає військово-морське патрулювання після пошкодження підводного електрокабелю
Джерело: міністр оборони Естонії Ханно Певкур
Естонія почала військово-морське патрулювання для захисту підводного кабелю, яким постачається електроенергія з Фінляндії, після пошкодження іншого електрокабелю 25 грудня.
“Ми вирішили направити наш флот ближче до Estlink 1, щоб захистити та убезпечити наше енергетичнге з’єднання з Фінляндією”, – написав міністр.
25 грудня, на Різдво, було пошкоджено підводний електрокабель Estlink 2.
Вже наступного дня Фінляндія повідомила про затримання російського танкера з тіньового флоту, який може бути причетним до пошкодження електрокабелю.
Затримане судно Eagle S курсує під прапором Островів Кука. Воно направлялось з Росії до Єгипту.
“На цей час ми вважаємо, що це судно тіньового флоту, а вантажем був неетильований бензин, завантажений у російському порту”, – повідомив гендиректор фінської митниці Самі Ракшит.
За версією правоохоронців, кабель міг пошкодити якір танкера.
Глава МЗС Естонії Маргус Тсахкна зазначив, що пошкодження критично важливої підводної інфраструктури стали “настільки регулярними”, що “важко повірити, що це нещасні випадки або просто невдалі морські маневри”.
Він додав, що волочіння якоря морським дном навряд чи можна вважати випадковістю.
- Китайське судно Yi Peng 3, яке підозрюють у пошкодженні телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі, отримувало вказівки від російської розвідки.
- На території Європи зафіксовано черговий випадок пошкодження інтернет-кабелю. Цього разу пошкоджень зазнав кабель між Фінляндією та Швецією.
- У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.
- Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.
Українські енергетики продовжують проводити безпрецедентну в історії ремонтну кампанію на пошкоджених ворожими атаками об’єктах енергетичної інфраструктури, повідомив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.
Компанія Nvidia зазнала рекордного зниження ринкової капіталізації 27 січня, втративши майже $600 мільярдів за один день. Це стало найбільшим падінням в історії США для окремої компанії за один торговий день.
Агентства з розшуку та менеджменту активів, у межах запиту правоохоронного органу, провело заходи з виявлення та розшуку активів колишнього народного депутата України — проросійського олігарха. Ця особа, причетна до пособництва країні-агресору, наразі переховується за кордоном, але продовжує здійснювати інформаційний вплив, спрямований на підрив суверенітету України.
28 січня президент Володимир Зеленський прокоментував погрози прем’єра Словаччини Роберта Фіцо щодо блокування всієї допомоги від ЄС через заборону транзиту російського газу. Глава Української держави вказав зокрема на розв’язання питання енергоносіїв шляхом постачання американського LNG до Європи.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 28 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.