Естонія пропонує запровадити податок на користування Балтійським морем
Джерело: Reuters
Судноплавним компаніям можуть запровадити плату за користування Балтійським морем. Міністр оборони Естонії Ханно Певкур вважає, що запровадження податку на судна, які проходять через Балтійське море, може стати джерелом фінансування захисту підводних кабелів.
Міністр оборони Певкур повідомив, що країни розглядають додаткові заходи для захисту підводних кабелів у Балтійському морі, окрім патрулювання. Серед запропонованих рішень – встановлення датчиків для виявлення якорів, що рухаються по морському дну, а також спорудження спеціальних оболонок або захисних стін навколо кабелів. Він зазначив, що реалізація таких заходів вимагатиме додаткового фінансування.
Він зазначив, що одним із можливих варіантів фінансування є запровадження податку для суден, що проходять через Балтійське море.
“Скажімо, коли ви їдете в аеропорт, ви сплачуєте збір за посадку, збір за аеропорт, і це оплачується у квитку
Тож, можливо, в один момент ми побачимо, що при проходженні через данські протоки компаніям доведеться платити цей збір, тому що це, по суті, страховий внесок на випадок пошкодження кабелів”, — сказав міністр оборони Естонії.
- Між Латвією та Швецією виявили пошкоджений підводний кабель, що спричинило перебої на ділянці Вентспілс-Готланд. Латвійський державний радіотелевізійний центр (LVRTC) заявив про ймовірне зовнішнє втручання. За фактом інциденту порушено кримінальну справу.
- Окружний суд Гельсінкі виніс постанову про арешт нафтового танкера Eagle S, якого підозрюють у пошкодженні підводних кабелів між Фінляндією і Естонією.
- Генеральний секретар Альянсу Марк Рютте НАТО заявив, що Альянс збільшить свою військову присутність у Балтійському морі після пошкодження підводного електрокабелю між Естонією і Фінляндією.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.