Естонія «стурбована» можливою гібридною атакою з боку Росії 

Джерело: Euronews

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна заявив, що він “стурбований” можливою гібридною атакою з боку Росії. Він припустив, що Росія може “випробувати кордони” не лише Естонії, а й кордони НАТО та ЄС, причому країна входить до обох блоків.

“Ми уважно спостерігаємо. Ми дуже тісно співпрацюємо з нашими союзниками на кордоні”, – зазначив Тсахкна.

Він додав, що Естонія “не боїться” загрози з боку Росії. 

“Я не можу вживати слово страх, тому що це нормальна частина нашого життя. Але ми повинні бути готові до дій”. 

Естонія різко збільшила військові витрати після того, як Росія вторглася в Україну в лютому, і уряд погодився збільшити їх до 3% ВВП на 2024-2027 роки.  

Міністр закордонних справ Естонії також зазначив, що країна готова до довгострокової підтримки України.

“Це важка боротьба, вони [українці] втрачають багато можливостей, але вони роблять це за нас, це завжди довгострокове зобов’язання. Це не той фільм, який ми дивимося з наших затишних диванів. Ми повинні бути готові підтримати довгострокові зобов’язання”, – сказав Тсахкна.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.