У 2024 році Польща планує витратити на оборону понад 4% ВВП – Дуда

Джерело: The Guardian

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що країна НАТО планує витратити на оборону понад 4% свого валового внутрішнього продукту наступного року через занепокоєння безпекою на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Так, на відкритті цьогорічної найбільшої в регіоні виставки військової техніки MSPO в польському Кельце, Дуда анонсував суму приблизно у 33 мільярди доларів.

Коли ми бачимо небезпеку, що наростає за нашим східним кордоном… ми чудово знаємо — історія та досвід навчили нас цього — що варто заплатити будь-яку ціну, щоб гарантувати, що Польща буде вільною, суверенною, незалежною і що поляки зможуть жити в безпеці, — пояснив глава польської держави.

Наступного року Польща планує витрати суму, що становить понад 4% ВВП країни.

Варшава б’є на сполох у зв’язку з загрозами, які надходять від її іншого сусіда на сході, Білорусі, застерігаючи від “провокацій”, особливо щодо групи російських найманців ПВК “Вагнер”, яка нині там базується.

У серпні Державний департамент США схвалив заявку Польщі на закупівлю ударних вертольотів AH-64E Apache, двигунів та іншого обладнання на суму до 12 мільярдів доларів.

Зауважимо, заступник міністра-координатора польських спецслужб Станіслав Жарин заявив про подальші спроби російської розвідки залучити людей, які працюватимуть проти Польщі.

Також Польща викликала посла Росії після коментарів президента Володимира Путіна про кордони Другої світової війни.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.