Польща викликала російського посла після коментарів Путіна про кордон – Bloomberg

Джерело: Bloomberg news

Польща викликала посла Росії після коментарів президента Володимира Путіна про кордони Другої світової війни та заяв про те, що польська влада розглядає можливість захоплення частини заходу України.

У п’ятницю, 21 липня, Путін заявив, що західні території, віддані Польщі після поразки Німеччини в 1945 році, були “подарунком” від Йосипа Сталіна.

Кремль намагається “фальсифікувати історію та сьогодення”, заявив журналістам заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський. 

Припущення Путіна про те, що Польща зацікавлена ​​в захопленні території, є провокацією, оскільки “кордони є абсолютно недоторканними”, сказав він.

Яблонський додав, що припущення Путіна про те, що Польща має бути вдячна за роль Сталіна в переміщенні її кордонів на захід майже 80 років тому, становлять “псевдоісторичні аргументи” та “спроби відбілити військового злочинця іншим військовим злочинцем”.

  • 20 липня після зустрічі глав МЗС у Брюсселі заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що підтримка України та держав-членів Європейського Союзу, котрі несуть витрати на тлі російської агресії, має фінансуватися Росією.
  • 8 липня Польща почала переміщення понад 1000 військових на схід країни на тлі зростаючої стурбованості країни-члена НАТО тим, що присутність бойовиків групи “Вагнер” в Білорусі може призвести до посилення напруги на кордоні, повідомив міністр оборони Маріуш Блащак.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.