Естонія та Фінляндія хочуть розробити план перекриття Фінської затоки – ЗМІ
Джерело: ERR
Командувач Силами оборони Естонії генерал-майор Андрус Меріло наголосив на необхідності створення планів, які дозволять закрити Фінську затоку для російських кораблів, якщо це буде потрібно для гарантування безпеки.
“Морська оборона – це те, в чому Фінляндія та Естонія і далі нарощуватимуть свою співпрацю. І, можливо, ми зможемо розробити конкретніші плани того, як, у разі потреби, повністю заборонити діяльність противника в Балтійському морі. У воєнному сенсі це можна зробити, ми готові це зробити, і ми рухаємось у цьому напрямі”, – зазначив він.
За словами Меріло, закриття Фінської затоки залежить від ситуації з безпекою.
“Якщо виникне небезпека, і це буде необхідно, ми готові це зробити, щоб захистити себе”, – сказав він.
- Норвегія розглядає можливість будівництва паркану на кордоні з Росією – для підвищення рівня безпеки в країні. Уряд країни вивчає цей варіант як захід протидії можливому потоку біженців з Росії, що може виникнути в майбутньому.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.