У Норвегії розглядають можливе будівництво паркану на кордоні з Росією
Джерело: Yle
Норвегія розглядає можливість будівництва паркану на кордоні з Росією для підвищення рівня безпеки в країні. Уряд країни вивчає цей варіант як захід протидії можливому потоку біженців з Росії, що може виникнути в майбутньому.
Інцидент 2015 року, коли через єдиний прикордонний пункт Стурскуг між Норвегією та Росією прибули близько 5000 прохачів притулку, служить прикладом такої ситуації. Біженці тоді перетинали кордон пішки або на велосипедах.
Міністр юстиції Норвегії Емілі Енгер Мель зазначила, що будівництво паркану є одним із можливих способів зміцнення безпеки на кордоні. Вона також звернула увагу на досвід Фінляндії, яка вже працює над створенням подібного загородження на своєму кордоні з Росією.
Мель зауважила, що зведення паркану — це дорого, тому необхідно ретельно оцінити доцільність такого рішення. Вона вважає, що крім фізичного загородження, варто також розглянути інвестиції в закупівлю дронів для патрулювання території та збільшення кількості прикордонників на пункті Стурскуг.
Поки що не уточнено, чи йдеться про будівництво паркану вздовж усього 200-кілометрового кордону між Норвегією та Росією, чи лише на окремих його ділянках. Уряд країни продовжує обговорювати варіанти зміцнення кордону, щоб забезпечити надійний захист у разі виникнення потенційних загроз.
- У Латвії виявили, що прикордонники Білорусі зробили дірку у паркані, щоб допомогти нелегальним мігрантам пробратися через кордон. Інцидент стався у неділю 6 серпня.
- Заступник міністра національної оборони Польщі Павло Бейда повідомив, що вже з 1 серпня польська влада майже втричі збільшить кількість військових, задіяних в охороні кордону з Білоруссю.
Ввечері 6 листопада президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з обраним 47-м президентом США Дональдом Трампом. Зокрема сторони домовилися підтримувати тісний діалог і розвивати нашу співпрацю.
У Центрі національного спротиву повідомили, що Центри популяризації російського “язика” росіяни створять на усіх тимчасово окупованих територіях України. Таку “ініціативу” висловив глава РФ Володимир Путін.
Адміністрація чинного президента США Джо Байдена нині планує у терміновому порядку виділити залишок у 6 мільярдів доларів з безпекового пакету підтримки Україні. Відповідний крок планують зробити до інавгурації Дональда Трампа 20 січня 2025 року.
таном на 22:00 середи, 6 листопада, з початку доби на фронті відбулося 145 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що 7 листопада прибуде до Угорщини для участі у саміті Європейської політичної спільноти на запрошення прем’єр-міністра Віктора Орбана.