Фахівців зі стоматології та протезування також зможуть бронювати, — постанова Кабміну
Джерело: постанова Кабінету Міністрів України
В правила щодо бронювання працівників Кабмін вніс правки. Так, фахівці зі стоматології та протезування також зможуть отримати бронь. Також уряд зобов’язав виплачувати заброньованим працівникам не менше, ніж 20 тис. грн щомісяця.
Бронь зможуть отримати працівники, що обіймають посади протезистів-ортезистів, техніків-протезистівортезистів, інженерів-технологів-протезистів, інженерів-протезистів, механіків протезно-ортопедичних виробів, якщо вони виконують не менш як 50 відсотків норми робочого часу протягом останніх 3 місяців до подання списку для бронювання.
Крім того, військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств та установ, які отримують відстрочку від призову, повинна нараховуватися щомісячна заробітна плата не нижче мінімальної зарплати, помноженої на коефіцієнт 2,5 — наразі це не менше, ніж 20 тисяч гривень — протягом всього строку відстрочки. Це стосується всіх підприємств, окрім державних і комунальних, а також тих, де державі чи комунальній власності належить понад 50% акцій.
- З 1 грудня процес бронювання працівників зазнає змін: відтепер заявки прийматимуться виключно онлайн через спеціальний сервіс, що спростить і пришвидшить обробку документів.
- 15 листопада уряд завершив аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та можуть бронювати співробітників. У правилах бронювання відбудуться зміни.
- Міністерство оборони України відмовило ТОВ “Балістика” у праві бронювати працівників, які займаються виробництвом спорядження для Збройних сил. Комісія відомства вирішила, що підприємство не відповідає критеріям, необхідним для надання статусу критично важливого, який дозволяє бронювання робітників.
- Кабінет міністрів України запровадив зміни до правил, що визначають підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення під час особливих періодів.
У п’ятницю ввечері, 29 листопада, стався вибух, що пошкодив канал на півночі Косова. Цей канал постачає воду на дві вугільні електростанції, які виробляють майже всю електроенергію в країні.
Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влада не допустить “українського Майдану” в країні наголосивши, що Грузія, “на відміну від України 2013 року, незалежна держава.”
Державний департамент США схвалив потенційний продаж Тайваню запчастин для літаків F-16 і радарів на суму близько 385 мільйонів доларів.
Служба безпеки та прокуратура заочно повідомили про підозру російському генерал-полковнику Євгену Нікіфорову, який віддав наказав вдарити “Іскандером” по драмтеатру у Чернігові.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що через безпекову ситуацію частково відкрити повітряний простір наразі неможливо.