Фейк про наркотики: TikTok обмежив пошукові запити про вірусне відео Макрона і Мерца

Джерело: Bloomberg

TikTok обмежив пошукові запити, повʼязані з відео з лідерами Німеччини та Франції під час їхньої поїздки до Києва, через російський фейк про те, що вони нібито вживали наркотики в потязі.

Як нагадали у виданні, президент Франції Емманюель Макрон, премʼєр Великої Британії Кір Стармер та канцлер Німеччини Фрідріх Мерц увечері 9 травня вирушили потягом до Києва. На одне з відео журналістів потрапив момент, як Макрон прибирає зі столу серветку і кладе її до кишені, а Мерц піднімає щось, що виглядає як соломинка для перемішування кави.

Проросійські боти та реальні користувачі соцмереж написали сотні дописів, що серветка — це нібито пакетик із кокаїном, а паличка — ложечка для наркотиків. Деякі з таких публікацій зібрали понад мільйон переглядів у соцмережах X, TikTok і YouTube.

Представниця МЗС Росії Марія Захарова також звинуватила Макрона й Мерца у вживанні наркотиків під час поїздки до Києва

Своєю чергою, уряди Франції та Британії офіційно спростували звинувачення.

“Коли європейська єдність стає незручною, дезінформація заходить так далеко, що звичайну серветку перетворює на наркотик”, — відреагували в Офісі президента Франції.

Тоді як представник прем’єр-міністра Великої Британії Дейв Парес зазначив: “Ми вже бачили подібні спроби в минулому — особливо з боку російської держави, яка стає дедалі відчайдушнішою через ситуацію в Україні”. За його словами, уряд не знає, хто саме стоїть за цією кампанією. Представник уряду Німеччини назвав ці звинувачення “абсурдними”.

На тлі цього TikTok повідомив, що вжив заходів щодо низки відео та обмежив пошукові запити, пов’язані з інцидентом. YouTube і X на запити про коментарі не відповіли.

Згідно з колективним позовом, поданим до федерального суду, Комітет політичної дії (PAC) Ілона Маска не виконав обіцянку виплатити зареєстрованим виборцям у “хитких” штатах обіцяні кошти за підписання протрампівської петиції або за залучення інших підписантів під час виборів у США минулого року.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

Представники українського закладу “Milk Bar” заявили, що в Будапешті, Угорщина, відкривається кав’ярня, яка використовує їхню торгову марку і повністю копіює візуальний стиль.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Під час візиту президента США Дональда Трампа в Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) десятки жінок виконали для нього танець волосся “халіджі”.