Фестивальники, діти, солдати: що відомо про людей, які стали заручниками ХАМАС
Джерело: CNN
Бойовики ХАМАС тримають у заручниках близько 150 осіб у різних місцях Гази після суботніх рейдів на південь Ізраїлю, заявив 9 жовтня посол Ізраїлю в ООН.
Їх присутність ускладнює відповідь Ізраїлю на атаку бойовиків, однак посол Гілад Ердан заявив, що пріоритетом уряду є знищення ХАМАС для відновлення безпеки для всіх громадян Ізраїлю.
“Звичайно, ми хочемо бачити всіх наших хлопців, дівчат, бабусь, усіх, кого викрали, ми хочемо бачити їх вдома, але зараз ми зосереджені на нашій національній стратегії — знищити терористичний потенціал ХАМАС”, — сказав він.
Раніше 9 жовтня Абу Обайда, речник бригад Аль-Касам, заявив, що ХАМАС почне страчувати цивільних заручників, якщо Ізраїль без попередження нападе на жителів Гази.
З’явилося небагато доказів щодо стану заручників, деякі з яких були ідентифіковані їхніми сім’ями.
Ось що ми на цей час відомо про заручників.
Музичний фестиваль
Сотні відвідувачів музичного фестивалю Nova бігли по рівнинах пустелі Негев поблизу Уріма, громади поблизу сектора Газа, намагаючись втекти від озброєних бойовиків ХАМАСу , які переслідували їх на автомобілях у погоні. Деякі були вбиті, а інших людей. які були схоплені, показали на відео у соціальних мережах.
Подробиці про заручників під час нападу починають з’являтися, оскільки члени сім’ї впізнають родичів на роликах, які циркулюють в Інтернеті.
На одному відео, яке стало вірусним, ізраїльську жінку та її хлопця, ідентифікованих як Ноа Аргамані та Авінатан Ор, викрали. У ньому Аргамані посадили на задню частину мотоцикла та відвезли, а Ора затримали та змусили йти, тримаючи руки за спиною. CNN не зміг незалежно перевірити відео.
На іншому відео, підтвердженому CNN, можна побачити непритомну жінку, яка була на фестивалі, оточену озброєними бойовиками в Газі.
Пізніше CNN підтвердив особу жінки як громадянку Німеччини та Ізраїлю Шані Лук.
Переглянути цей допис в Instagram
Рікарда Лук, мати Шані, розповіла CNN, що вона востаннє розмовляла зі своєю донькою після того, як почула ракети та сигнали тривоги на півдні Ізраїлю, подзвонивши, щоб перевірити, чи вона добралася до безпечного місця. Шані сказала своїй матері, що вона на фестивалі, і їй немає де сховатися.
“Вона йшла до своєї машини, а біля машин стояли військові і стріляли, щоб люди не могли дістатися до своїх машин, навіть щоб піти. І саме тоді вони її забрали. Виглядає дуже погано, але я все ще маю надію. Я сподіваюся, що вони не беруть тіла на переговори. Сподіваюся, що вона ще десь жива. Нам більше нема на що сподіватися, тому я намагаюся вірити”, — розповіла Рікарда CNN, додавши, що сподівається знову побачити доньку, але ситуація безрадісна.
Ізраїльські прикордонні громади
Бойовики ХАМАС захопили заручників у прикордонному населеному пункті Беері та місті Офакім, що в 32 км на схід від Гази, заявив речник ЦАХАЛу Бриг. Генерал Даніель Хагарі, додавши, що ці два місця були “головними фокусними точками” кризи, що розгортається.
У телевізійному зверненні він сказав, що у двох громадах є спецназ зі старшими командирами, а бої тривають у 22 місцях.
На одному відео, розміщеному CNN у Беері, видно, як бойовики ХАМАС беруть у полон кількох ізраїльтян.
Мешканці Беері та іншої громади на кордоні Ізраїлю з Газою, Нір Оз, повідомили телевізійній станції країни Channel 12, що нападники ходили від дверей до дверей, намагаючись увірватися в їхні будинки.
Channel 12 також повідомив, що зловмисники захопили заручників у Нетів Ха-Асара. Ізраїльська влада не підтвердила жодних подробиць щодо цих повідомлень.
Одна ізраїльська жінка розповіла CNN, що вона розмовляла телефоном зі своїми дітьми, віком 16 і 12 років, які були вдома самі, коли почули постріли надворі та людей, які намагалися увійти. Потім телефоном вона почула, як зламалися двері.
“Я чула, як терористи розмовляли з моїми підлітками арабською. А молодша каже їм: “Я ще маленька, щоб йти”. І вимкнувся телефон, обірвалася лінія. Це був останній раз, коли я чув про них”, – розповіла мати.
Інший ізраїльський чоловік сказав, що підозрює, що його дружину та маленьких доньок могли викрасти під час відвідування Нір Оза. Він сказав, що впізнав свою дружину на вірусному відео, яке показує, як групу людей завантажують у вантажівку в оточенні бойовиків ХАМАС, при цьому звучать крики “Аллаху Акбар”.
“Я навіть не знаю, яка ситуація щодо заручників, і ситуація не виглядає добре”, — сказав Йоні Ашер, додавши, що він відстежив телефон своєї дружини та дізнався, що він знаходиться в Газі.
На іншому відео, розміщеному CNN у районі Шеджайя в Газі, озброєний чоловік витягує босоногу жінку з багажника джипа, а потім кидає її на заднє сидіння. Її обличчя стікає кров’ю, а зап’ястки ніби зв’язані тросом за спиною. Джип також має номерний знак ЦАХАЛу, що свідчить про те, що його, можливо, вкрали та привезли до Гази.
Солдати
Бригади Аль-Касам заявили, що в суботу захопили “десятки” ізраїльських солдатів.
“Ми повідомляємо хороші новини нашим (палестинським) в’язням і нашому народу, що бригади “Аль-Касам” мають у руках десятки полонених (ізраїльських) офіцерів і солдатів. Їх закріпили в безпечних місцях і тунелях опору”, — заявив речник групи Абу Обайда в дописі в Telegram.
Відео, геолокаційне та підтверджене CNN, показує принаймні одного ізраїльського солдата, взятого в полон .
На відео, опублікованому в офіційних акаунтах ХАМАС у соціальних мережах, видно, як бойовики витягують двох явно наляканих і приголомшених солдатів з виведеного з ладу танка. З відео незрозуміло, як танк був виведений з ладу, але ХАМАС використовував безпілотники, щоб скидати бомби на ізраїльські танки раніше.
Потім на короткому фрагменті відео видно, як одного з солдатів б’ють ногами по землі бойовики. На наступному ролику видно, як солдат нерухомо лежить на землі.
Видно, як другого солдата відводять бойовики ХАМАС. Третій солдат із закривавленим обличчям непорушно лежить на землі біля гусениці. CNN не знає про поточне місцезнаходження чи статус трьох солдатів.
Інше відео, зняте пізніше, показує кілька різних озброєних людей навколо танка. Трьох солдатів ніде не видно.
Потім видно, як озброєні люди витягують четвертого ізраїльського солдата з танка. Солдат нерухомий, коли його тягнуть бортом танка на землю. Видно, як озброєні люди топчуться по його тілу.
Напередодні сестра ізраїльської солдатки розповіла CNN, що вона подзвонила їй та їхнім батькам, щоб попрощатися перед тим, як її викрали бойовики.
“Останній дзвінок від моєї сестри був 7 жовтня, в суботу, о 6:30 ранку. Вона подзвонила мені, потім батькам. В основному вона дзвонила, щоб попрощатися, що любить нас”, – розповіла вона про свою сестру Каріну.
19-річна єфрейторка Каріна Ар’єва була дислокована на базі Нахаль Оз на кордоні з Газою.
У суботу члени сім’ї впізнали закривавлене обличчя солдата на відео в Telegram, де чути, як чоловіки кричать: “Це ніщо, ми тільки починаємо”.
Олександра Ар’єва вважає, що її сестра є заручницею в Газі, тому що сім’я “не отримала жодного збігу з ДНК трупів, знайдених на базі”, сказала вона Аманпуру.
Іноземні громадяни
Напад вплинув на сім’ї по всьому світу, список викрадених іноземних громадян зростає.
Президент США Джо Байден заявив 9 жовтня, що “ймовірно”, що американські громадяни можуть бути серед заручників ХАМАС, і що його адміністрація працює з ізраїльськими офіційними особами щодо “кожного аспекту кризи із заручниками”.
Він зазначив, що є американські громадяни, місцезнаходження яких залишається невідомим.
Серед зниклих безвісти також двоє громадян Мексики, троє бразильців, непальський студент і громадянин Великої Британії.
Міністр закордонних справ Мексики Алісія Барсена заявила, що двоє мексиканців, жінка та чоловік, “імовірно” були взяті в заручники ХАМАСом.
Бразильці та 26-річний громадянин Великої Британії Джейк Марлоу були на музичному фестивалі Nova поблизу кордону з Газою, на який у суботу було скоєно напад. Марлоу, який працював там охоронцем, зник безвісти у суботу вранці, повідомила його мати посольству Ізраїлю у Великій Британії.
Джерело в МЗС Німеччини повідомило CNN, що воно “має припустити”, що серед викрадених ХАМАСом є громадяни Німеччини.
“Наскільки нам відомо, усі вони є людьми, які мають громадянство Ізраїлю на додаток до громадянства Німеччини”, — сказало джерело, але не коментувало окремі випадки.
Одинадцять громадян Таїланду були взяті в заручники, повідомив у понеділок речник міністерства закордонних справ Таїланду.
Ізраїль вже давно є основним пунктом призначення для тайських мігрантів, більшість із яких працюють у сільському господарстві. За даними міністерства закордонних справ, в Ізраїлі перебуває приблизно 30 000 тайських робітників, і понад тисяча попросили допомоги для евакуації.
- Напад палестинського угруповання ХАМАС на Ізраїль стався 7 жовтня – у день народження президента РФ Володимира Путіна. Це, імовірно, стало для очільника Кремля – який намагається відвернути Захід від України – приємним сюрпризом. А події в Ізраїлі можуть призвести до цього.
- Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) підтвердили, що 900 ізраїльтян були вбиті з початку війни Ізраїлю та ХАМАС. Крім того, на території Ізраїлю виявлено тіла 1500 бойовиків ХАМАС.
- Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
На Тернопільщині зафіксовано дві смерті внаслідок отруєння грибами у багатодітній родині. Як повідомляє поліція, першим помер чоловік 1965 року народження. Це сталося 1 листопада в лікарні. Наступного дня від отруєння померла малолітня донька його співмешканки.
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на частину майна Тетяни Крупи, керівниці Хмельницької обласної МСЕК.
Президент Росії Володимир Путін і президент Франції Емманюель Макрон не візьмуть участь у знаменному кліматичному саміті ООН у Баку пізніше цього місяця, про що повідомило Euronews з посиланням на джерела в ООН.
Польські прокурори стверджують, що серія займань посилок у кур’єрських компаніях Польщі, Німеччини та Великої Британії, були “тестовими запусками” РФ для атак на вантажні рейси США і Канади.
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram У всіх областях України розпочався опалювальний сезон, за винятком Херсонської, де…