Фіцо заявив, що забезпечив постачання газу для Словаччини після переговорів із Путіним

Джерело: Reuters 

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що під час свого візиту до Москви минулого місяця досяг домовленостей із президентом Росії Володимиром Путіним щодо постачання газу. Це сталося незадовго до того, як Україна припинила транзит російського газу на початку 2025 року.

Фіцо заявив у відеозверненні, опублікованому у Facebook, що забезпечив газ для внутрішнього споживання Словаччини. Додаткових деталей щодо угоди прем’єр-міністр не розкрив, а офіс уряду не надав коментарів.

Фіцо звинуватив Україну в тому, що її рішення не продовжувати угоду про транзит російського газу, яка завершилася наприкінці 2024 року, завдало шкоди Словаччині. За його словами, припинення транзиту спричинило фінансові втрати України на 500 мільйонів євро у вигляді плати за транзит і додатково 1 мільярд євро через підвищення цін на газ.

Попри зупинку транзиту через Україну, оператор словацької газотранспортної мережі Eustream повідомив, що Словаччина продовжує отримувати газ через Угорщину, яка постачає російський газ через Турецький потік.

Київ пояснив своє рішення тим, що припинення транзиту позбавляє Росію доходів, які використовуються для продовження війни проти України. Президент України Володимир Зеленський розкритикував дії Фіцо, назвавши їх відкриттям “другого енергетичного фронту” проти України за сприяння Росії.

У четвер, 9 січня, Фіцо планує зустрітися з представниками Європейської комісії в Брюсселі, щоб обговорити ситуацію, пов’язану із припиненням транзиту газу через Україну.

Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.

У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.

Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.

Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.

12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.